×
Paycell Ucretsiz - Uygulama Marketlerde
İNCELE
TR Karekod

TR Karekod

TR Karekod, ödemelerde kullanılabilecek olan karekodu ifade eder. İş yeri tarafından oluşturulacak standart bir yapıya sahip olan TR Karekod’u Paycell uygulamana okutarak ödeme yapabilirsin.

Paycell Tarih

Kampanya Geçerlilik Tarihi

16 Kasım 2023 00:00
31 Aralık 2024 23:59

Paycell Kullanıcı

Kimler Katılabilir?

Paycell Müşterileri

Detaylı Bilgi

  • TR Karekod nedir?

TR Karekod, Türkiye’de kullanılan bir tür barkod sistemidir. “TR” ifadesi Türkiye’yi temsil ederken, “Karekod” ise kare şeklindeki bir tür barkodu ifade eder. TR Karekod, genellikle ürün ambalajlarında, etiketlerinde veya belgelerde bulunur. Bu barkod, bir ürünün veya belgenin bilgilerini dijital olarak depolamak ve hızlı bir şekilde okutmak için kullanılır.

Bu karekod, mobil cihazlar üzerinden okunabilir. Bir akıllı telefon uygulaması veya barkod okuyucu cihaz aracılığıyla TR Karekod taranabilir. Bu sayede ürünün detaylı bilgilerine veya belgelerin içeriğine hızlı bir erişim sağlanabilir.

  • Karekod ile ödeme için ne yapmalıyım?

1- Paycell Mobil uygulamasını indir. 2- Uygulamaya kaydol. 3- QR İşlemleri menüsüne tıkla. 4- QR Ödeme ikonunu seçerek QR Tara menüsüne gel. 5- Alışveriş yapmak istediğin yerdeki POS cihazı üzerinde oluşan karekodu, kendi Paycell uygulaman üzerinden okut. 6- İlgili Paycell Kart’ını veya Faturana Yansıt ödeme yöntemini seç ve ödemeni tamamla.

  • Arkadaşım karekod ile ödeme yapabiliyor, ben menüyü göremiyorum. Neden?

Paycell uygulamasının son versiyonunu kullandığınızdan emin olun.

  • Karekodu nerelerde kullanabilirim?

TR Karekod logosunu gördüğünüz her yerde Paycell Dijital Cüzdanınız ile karekodu okutarak harcamalarınızı kolayca yapabilirsiniz.

  • Karekod ile ödeme yaptım. İşlem iptali, iadesi nasıl yaparım?

Alışveriş yaptığınız POS cihazında oluşan İptal/İade QR’ını Paycell uygulamanızdaki aynı ekrandan okutun. Ekranda iade/iptal işlemi için sizden onay istenecek, onayınız sonrası işlem tamamlanacaktır.

  • Karekod ile ödeme yaparken hangi ödeme yönetimi kullanabilirim?

Paycell Kartlarınız veya Faturana Yansıt ödeme yönetimi ile ödeme yapabilirsiniz.

  • Kameramı açamıyorum, ne yapmalıyım?

Kullanmış olduğunuz cihazın kamera ayarları kapalı olabilir. Cihaz ayarlarından Paycell uygulamasını seçin ve kamera ayarlarınızın açık olduğundan emin olun.

  • TR Karekod işlemini Faturana Yansıt ürünü ile yaptığımda maksimum limit ne kadardır?

Tek sefer işlem limiti Maksimum 1.000 TL’dir.

Diğer Kampanyalar