×
Paycell Ucretsiz - Uygulama Marketlerde
İNCELE
Karta Aktarılabilir Bakiye

Karta Aktarılabilir Bakiye

Hemen Paycell uygulamasını indir, hesabına tanımlanmış Karta Aktarılabilir Bakiye’ni öğren!

Paycell’de sana özel tanımlanan Karta Aktarılabilir Bakiye’ni hemen kullanmaya başlayabilirsin.

Bu bakiyeni Paycell Kart’ına yükleyip dilediğin yerde harcayabilirsin. Üstelik Karta Aktarılabilir Bakiye harcamalarının geri ödemesini Turkcell faturanla birlikte kolayca yaparsın.

Hemen Bakiyeni Görüntüle

Karta Aktarılabilir Bakiye Nasıl Kullanılır?

Paycell’i indir

Uygulamayı App Store veya Google Play’den ücretsiz olarak indir.

Karta Aktarılabilir Bakiye’ni kartına aktar

Paycell Hesabım sayfasından bakiyeni ister senin için oluşturulan sanal kartına ister Paycell Kart’ına aktar.

Dilediğin Yerde Kullan

Aktardığın tutarı tüm alışverişlerinde kullan.

Kolayca Öde

Yaptığın harcamaları Turkcell faturana yansıtarak öde.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu işlemden yalnızca Turkcell faturalı ve faturasız bireysel hat sahipleri yararlanabilir.

Evet, bu işlem için Faturana Yansıt özelliğinin kullanıma açık olması gerekir.

  • “AC” yazıp 5522 mesaj atarak,
  • Paycell uygulaması üzerinden,
  • 08506226060 numaralı  Çağrı Merkezi’mizi arayarak,
  • Turkcell BİP üzerinden,
  • Turkcell DO uygulaması üzerinden hattınızı Faturana Yansıt’a açabilirsiniz.

Hattını MOBILODEMEKAPAMA yazıp 5522’ye göndererek ya da Çağrı merkezimizi 0850 622 60 60 numaralı telefondan arayarak Faturana Yansıt işlemlerine kapatabilirsin.

Evet, aktarmak istediğin tutar karşılığında ödeyeceğin işlem ücretini aktarma işlemi sırasında uygulama üzerinde görebileceksin.

Bakiyeni kullanman durumunda üyelik bedeli 3 aylık dönemlerde alınmakta olup 9,99 TL’dir. 3 aylık dönem sonunda Karta Aktarılabilir Bakiye’ni tekrar kullanmaman durumunda herhangi bir üyelik bedeli alınmaz.

Karta Aktarılabilir Bakiye’ni kullanmadığın durumlarda herhangi bir ücret alınmaz, tamamen ücretsizdir. 

Karta Aktarılabilir Bakiye’ni aşağıdaki yöntemlerle öğrenebilirsin:

  • Paycell uygulamasından,
  • 0850 622 60 60 Paycell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak

Limitler üye iş yerine göre farklılık gösterebilir. Kurumsal hatlar için bu durum geçerli değildir. Kurumsal hatlarda limiti şirket yetkisi belirler.

Karta Aktarılabilir Bakiye’n sana özeldir ve her ay fatura kesim tarihinde güncellenir. 

Faturana Yansıt ile Paycell karta bakiye yükleme, Paycell Karekod ve anlaşmalı iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde 3 ayda bir 29,90 TL aidat alınır.

Müşterilerin Karta Aktarılabilir Bakiye kullanımları sonrasında ödemelerini geciktirmeleri halinde; faturanın son ödeme tarihinden itibaren geç tahsilat bedeli yansıtılacak olup bu tutarlar müşterinin bir sonraki faturası ile tahsil edilecektir.

Geç Tahsilat Bedeli: Müşterilerin satın aldıkları ürün tutarını Faturana Yansıt ile cep telefonu faturasına yansıtılarak ödemeyi tercih etmeleri ve bu ödemeleri geciktirmeleri halinde; faturanın son ödeme tarihinden itibaren geç tahsilat bedeli yansıtılacak olup bu tutarlar müşterinin bir sonraki faturası ile tahsil edilecektir. 0-30 gün gecikme durumunda 150 TL’ye kadar olan gecikme tutarı için: 34,90 TL, 150 TL ve üstü tutarında; 55,90 TL. 30 gün ve üzeri gecikme durumunda 150 TL’ye kadar olan gecikme tutarları için; 55,90 TL, 150 TL ve üstü tutarlarda için; 74,90 TL.

 

MOBILODEME LIMIT yazıp 2200’e göndererek kalan mobil ödeme limit bilgini öğrenebilirsin. Limitler üye iş yerine göre farklılık gösterebilir. Detaylı bilgi için: 0850 622 60 60 Paycell Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsin. 

Faturana Yansıt hizmeti Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. tarafından verilmektedir.

Karta Aktarılabilir Bakiye işlemleri, 6493 sayılı Kanun’un 12.1 (d) maddesi kapsamında Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. (Paycell) tarafından Faturana Yansıt işlemleridir. Bu işlemlerde, müşteri/kullanıcı tarafından alınan mal ve hizmetin içeriği müşteriler tarafından kontrol edilmeli, mal ve hizmetlere ilişkin tüm talep ve şikayetler satıcıya iletilmelidir.

Karta Aktarılabilir Bakiye işlem tutarları, faturalı hatlarda fatura kesim tarihinde işlemin yapıldığı Turkcell cep telefonu faturanız veya ön ödemeli hatlarda işlemle eş zamanlı olarak ön ödemeli hat bakiyeniz üzerinden tahsil edilir.

Karta Aktarılabilir Bakiye işlemlerinde, cep telefonunuz ödeme aracı niteliğinde olduğundan, cep telefonu ve söz konusu işlemler için cep telefonunuza gelen şifrelerin üçüncü kişilerle paylaşılmaması, işlemin hat sahibi tarafından yapılması gerekmektedir. Kullanıcı, ödeme aracı güvenliğinden sorumlu olup, kullanıcıya ait ödeme aracının/kullanıcıya gönderilen şifrelerin üçüncü kişilerle paylaşılmasında Paycell’in sorumluluğu bulunmamaktadır. 

İşlemin üçüncü kişi adına yapılmak istenmesi halinde öncesinde Paycell’e bilgi verilmelidir.

Kullanıcının, aylık 750 TL’yi aşan işlem yapmak istemesi halinde Paycell’in yasal yükümlülükler doğrultusunda Paycell kanalları üzerinden kimlik tespiti yapması gerekmektedir.