×
Paycell Ucretsiz - Uygulama Marketlerde
İNCELE
Paycell Hesabına Özel IBAN’ın ile FAST Üzerinden Para Transferleri Artık Çok Daha Hızlı ve Kolay!

Paycell Hesabına Özel IBAN’ın ile FAST Üzerinden Para Transferleri Artık Çok Daha Hızlı ve Kolay!

Hesabına özel IBAN’ın ile FAST sistemi üzerinden EFT saatlerine takılmadan 7/24 para gönderebilir veya hesabında tanımlı Paycell Kart’ına bakiye yüklemesi yapabilirsin.

Üstelik IBAN’ına tanımlayacağın Kolay Adres ile IBAN bilgisi girmeksizin FAST sistemi ile 7/24 para transferi yapabilirsin.

Hemen İndir

Paycell'i İndir

Uygulamayı AppStore veya Google Play’den ücretsiz olarak indir.

Üyeliğini Tamamla

Üyeliğini oluşturduktan sonra hesabını doğrula.

IBAN’ını Oluşturalım

Hesabına özel IBAN’ın otomatik olarak oluşturulsun.

IBAN’ını Oluştur

Hesabını doğrula ve hesabına özel IBAN’ını otomatik olarak oluşturalım.

Alıcı Bilgilerini Gir

Paycell üzerinden para gönderirken “FAST/ IBAN’a transfer” ekranından Alıcı hesabına ait IBAN ve Ad-Soyad bilgilerini gir.

Kartını Seç

Bakiyesini göndereceğin kartını seç, göndereceğin tutarı gir. İşte bu kadar kolay!

Paycell Hesabına Özel IBAN’ını Oluştur

Hesabını doğrula ve IBAN’ını otomatik olarak oluşturalım.

Banka veya Ödeme Kuruluşundan Gönder

FAST sistemini kullanan bankan veya ödeme kuruluşunun FAST ile para gönderme sayfasından hesabına özel yarattığımız IBAN’ına, kendi Ad- Soyadın’ı girerek açıklama bilgisi gerekmeksizin para gönderimini yap

Bakiyeni Yükleyelim

Hesabına bağlı Paycell kartına, gönderdiğin bakiyeyi hemen yükleyelim. İşte bu kadar kolay!

Paycell Hesabına Özel IBAN’ını Oluştur

Hesabını doğrula ve IBAN’ını otomatik olarak oluşturalım.

Kolay Adresini Tanımla

Hesabım – Diğer İşlemler - Kolay Adreslerim menüsünden sistemde tanımlı cep telefonu numaranı veya TCKN’ni Paycell hesabına özel IBAN’ına kolay adres olarak tanımla

Kolay Adres ile Paycell Kartına Bakiye Yükle

FAST sistemini kullanan bankan veya ödeme kuruluşunun Kolay Adres ile para gönderme sayfasından IBAN’ına tanımladığın kolay adres bilgin ile para gönderimini yap, bakiyeni hemen yükleyelim!

Kolay Adres ile 7/24 IBAN’a gönder

Paycell üzerinden Kolay Adres ile para gönderme seçeneği ile, FAST sistemini kullanan diğer IBAN’lara tanımlanmış kolay adres bilgilerini kullanarak para gönderimini yap. Hemen alıcı hesabına gönderelim!

Sıkça Sorulan Sorular

FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından geliştirilen, para transferlerinin EFT saatleri bağımsız 7/24 anlık gerçekleşmesini sağlayan bankacılık servisidir.

100.000  TL’ye kadar olan IBAN’a para transferlerini FAST üzerinden anlık olarak yapabilirsin. “Para Gönder – IBAN/FAST” menüsünden transfer işlemi başlattığında işlemini FAST’a otomatik olarak yönlendireceğiz.

 

FAST sistemini kullanabilmen için Paycell hesabına tanımlı bir Paycell IBAN’ın ve aktif bir Bağlı Paycell kartının olması gerekmektedir.

 

Son 30 gün içerisinde Karta Aktarılabilir Limit, Nakit Kredi kullanımı veya Emtia Satış işlemin var ise tutar bağımsız FAST üzerinden işlem gerçekleştiremeyeceksin.

 

Yasal mevzuat gereği Paycell Kart’a “Karta Aktarılabilir Bakiye” veya “Kredi Kartı” ile yüklenen bakiyeler IBAN’a transferlerde kullanılamayacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tebliğine göre, IBAN müşteri hesaplarının belirli bir standart dahilinde düzenlenmesi ile elde edilen uluslararası hesap numarasıdır. Paycell hesabında adına özel oluşturulan IBAN yalnızca bir Paycell hesabına bağlı eşsiz hesap numarasıdır.

 

IBAN sahibi olabilmen için Paycell hesabının doğrulanmış olması gerekmektedir. Doğrulanmış hesaplar için IBAN’ın tarafımızdan otomatik olarak yaratılacaktır.

 

Eğer hesabını henüz doğrulamadıysan “Cüzdanım – Hesabım” sayfasından “IBAN Oluştur” sekmesine tıklayabilir ve hesabını doğrulayabilirsin.

Kolay Adres, 26 haneli IBAN bilgisi ile eşleştirilebilen; cep telefonu, kimlik numarası, vergi numarası, pasaport numarası ve e-posta adresi gibi kolayca hatırlanabilecek bir değerdir.

 

Bankalar Arası Kart Merkezi (BKM) altyapısı ile sunulan Kolay Adres Sistemi aracılığıyla IBAN ile eşleştirilen Kolay Adres bilgileri para gönderim/alım işlemlerinde IBAN bilgisi yerine kullanılabilmektedir.

Üyelik ve hesap doğrulama aşamasında beyan ettiğin, sana ait ve tarafından doğrulanmış TCKN ve/veya cep telefonu numaranı Paycell hesabına özel oluşturulan IBAN’ına Kolay Adres olarak tanımlayabilirsin.

FAST sistemi saat veya iş günü bağımsız 7/24 anlık olarak çalışmaktadır. Yılın her günü, günün her saati FAST ile para transferi yapabilir veya Paycell kartına bakiye yükleyebilirsin.

100.000 TL’ye kadar olan işlemlerinde FAST sistemini kullanabilirsin.

 

FAST sistemini kullanabilmen için Paycell hesabında adına özel bir IBAN oluşturulmuş olması ve son 30 gün içerisinde Karta Aktarılabilir Limit, Nakit Kredi kullanımı veya Emtia Satış işlemin bulunmaması gerekmektedir.

 

Yasal mevzuat gereği Paycell Kart’a “Karta Aktarılabilir Bakiye” veya “Kredi Kartı” ile yüklenen bakiyeler IBAN’a transferlerde kullanılamayacaktır.

FAST ile yalnızca Türk Lirası transferi gerçekleştirebilirsin.

FAST Sistemine üye olan banka ve diğer finansal kuruluşlara ait IBAN’lara gönderim yapabilirsin. Güncel üye finansal kuruluşların listesine TCMB resmî web sayfası üzerinden erişebilirsin.

Paycell kartına 100.000 TL’ye kadar olan bakiye yüklemeni FAST üzerinden anlık olarak yapabilirsin.

 

FAST Sistemine üye olan banka ve diğer finansal kuruluşların FAST ile para gönderme sayfaları üzerinden Paycell hesabına özel adına oluşturulmuş IBAN’ına para gönderimi yapabilirsin. IBAN’ına gelen bakiye, hesabında bulunan Bağlı Paycell Kart’ına yatırılacaktır.

FAST sistemi üzerinden Paycell kartına bakiye yüklemesi yapabilmen için Paycell hesabına özel oluşturulmuş bir IBAN’ının ve aktif bir Bağlı Paycell kartının olması gerekmektedir.

Hesabına özel IBAN’ına “Cüzdanım – Hesabım” sayfasından ulaşabilirsin.

Paycell kartında bulunan bakiyeyi FAST sistemine dahil bir banka veya diğer finansal kuruluşta bulunan IBAN’a FAST sistemi üzerinden 7/24 anlık olarak gönderebilirsin. IBAN’a para gönderme aşamasında gönderim yapacağın Alıcı IBAN’a ait bilgileri girmen ve gönderim yapacağın Paycell kartını seçmen yeterlidir.

 

Kart bakiyeni IBAN’a FAST üzerinden gönderebilmen için Paycell hesabının doğrulamış olması, hesabına özel oluşturulmuş bir IBAN’ının bulunması ve son 30 gün içerisinde Karta Aktarılabilir Limit, Nakit Kredi kullanımı veya Emtia Satış işleminin bulunmaması gerekmektedir.

 

Yasal mevzuat gereği Paycell Kart’a “Karta Aktarılabilir Bakiye” veya “Kredi Kartı” ile yüklenen bakiyeler IBAN’a transferlerde kullanılamayacaktır.

FAST işlemleri ücrete tabidir. Ücretlendirme, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından belirlenen azami ücret sınırlamaları göz önünde bulundurularak belirlenir.

 

Ücretlendirme; 4.300 TL ve altı işlemler için 4,43 TL / 4.300,01 – 100.000 TL arası işlemler için ise 8,86 TL’dir. FAST ile 100.000 TL’ye kadar işlem yapabilirsin.

İşlemin FAST üzerinden gerçekleşmemesi durumunda aşağıdaki bilgileri kontrol etmeni öneririz;

1- Doğrulanmış Paycell hesabın, hesabına özel adına oluşturulmuş bir IBAN’ın ve hesabında aktif bir Bağlı Paycell kartın bulunuyor mu?

2- Uygulama sürümün güncel mi?

3- Son 30 gün içinde Karta Aktarılabilir Limit, Nakit Kredi kullanımı veya Emtia Satış işlemi gerçekleştirdin mi?

4- Alıcı banka veya ödeme kuruluşu FAST sistemine dahil mi?

 

Çözüm için aşağıdaki adımları takip etmeni tavsiye ederiz;

1- “Cüzdanım – Hesabım” içerisinde “IBAN Oluştur” butonunu tıklayarak hesabını doğrulaman ve IBAN’ını yaratman, Bağlı Paycell Kartın bulunmuyorsa “Cüzdanım – Kartlarım” sekmesi altından bağlayacağın kartı seçerek “Ayarlar – Bağlı Paycell Kartım Olarak Belirle” aşamalarını tamamlaman,

2- Uygulamanı son sürüme güncellemen,

3- Son 30 gün içinde Karta Aktarılabilir Limit, Nakit Kredi kullanımı veya Emtia Satış işlemi gerçekleştirdiğin durumda bir sonraki döneme kadar beklemen gerekmektedir.

4- FAST Sistemine üye olan güncel finansal kuruluşların listesine TCMB resmî web sayfası üzerinden erişebilirsin.

FAST ile Paycell kartına bakiye yükleyebilmek için Paycell hesabına özel oluşturulmuş IBAN’ın ve aktif bir Bağlı Paycell kartının olması yeterlidir. Kolay Adres sistemine IBAN’ını kaydetmene gerek bulunmamaktadır.

Hem TCKN’nizi hem de Cep Telefonu numaranızı IBAN’ınıza Kolay Adres olarak tanımlayabilirsiniz.

Fakat bir Kolay Adres değerini yalnızca bir IBAN’a tanımlayabilirsiniz.

Örnek olarak aynı Cep telefonu numarası iki farklı IBAN’a Kolay Adres olarak tanımlanamaz.

Bir adres değerinin herhangi bir finansal kuruluşa ait farklı bir IBAN’a tanımlandığı durumda bir önceki tanımlamada bulunan eşleşme otomatik olarak iptal edilecektir.

Herhangi bir banka veya finansal kuruluşta Kolay Adres tanımı bulunan Alıcı’ya para göndermek için sana ait Paycell hesabına özel oluşturulmuş IBAN’ına tanımlı Kolay Adres eşleştirmesinin olmasına gerek bulunmamaktadır.

 

“Para Gönder – Kolay Adres ile” sayfasından Alıcı’ya ait Kolay Adres değerini girerek, işlem özetinde maskeli olarak gösterdiğimiz Alıcı hesap bilgilerini kontrol edip onaylayarak para transferi yapabilirsin.

“Cüzdanım” sekmesi altında “Hesabım – Diğer İşlemler – Kolay Adreslerim” sayfası üzerinden tanımladığın ve tanımlayabileceğin Kolay Adres değerlerini görebilir, yeni eşleştirme yapabilir veya eşleştirmeyi kaldırabilirsin.

Paycell hesabına özel oluşturulmuş IBAN’ına tanımladığın Kolay Adres eşleştirmeni iki şekilde kaldırabilirsin;

1- “Cüzdanım – Hesabım – Diğer İşlemler – Kolay Adreslerim” sayfasından tanımlı adresini sola kaydırıp silerek eşleştirmeyi kaldırabilirsin.

2- Sana ait herhangi farklı bir finansal kuruluşta ait IBAN’a aynı Kolay Adres değerini tanımlayabilirsin. Bu tanım yapıldığı anda bir önceki eşleştirme geçersiz olacak ve Paycell hesabına ait IBAN’ından Kolay Adresin silinecektir.

FAST, farklı finansal kuruluşlara ait IBAN’lar arasındaki para transferleri için kullanılmaktadır. Farklı bir Paycell hesabında bulunan IBAN’na para göndermek için “Para Gönder – Cep Telefonuyla” menüsünü kullanabilirsin.

FAST ile kartlar arası bakiye transferi yapılamamaktadır. Kartlar arası transfer için “Hızlı İşlemler” veya “Cüzdanım – Kartlarım” altından “Para Gönder – Kartlarım Arası Transfer” veya “Para Yükle – Turkcell Numaran / Kartlarım ile” menülerini kullanabilirsin.

a

FAST ile Para Transferi Ücret
0 – 4.300 TL 4,43 TL
4.300,01 – 100.000 TL 8,86 TL