×
Paycell Ucretsiz - Uygulama Marketlerde
İNCELE
Emtia İşlemleri

Emtia İşlemleri

Emtia İşlemleri Paycell'de!

Paycell’den hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde altın, gümüş veya platin alarak yatırım yapabilir, dilediğin zaman satabilirsin. Yatırım ürünlerinin güncel fiyatlarını ve günlük değer değişimlerini anlık olarak takip edebilir, finansal fırsatları yakalayarak paranı değerlendirebilirsin.

Emtia ürünü alım işlemlerini ister Paycell Kart’ın ile, istersen Turkcell faturana yansıtarak gerçekleştirebilirsin.

Hemen İndir

Yatırım Ürününü Seç

Yatırım İşlemleri menüsünden Emtia İşlemleri seçeneğinden yatırım yapmak istediğin ürünü seçebilirsin.

Tutar Belirle

Ürün seçimi sonrası yatırım yapmak istediğin tutarı belirleyebilirsin.

Ödeme Yöntemini Seç

Paycell Kart’ını veya Hazır Limit’ini ödeme yöntemi olarak seçebilirsin.

İşlemini Tamamla

Seçimlerini tamamladıktan sonra güncel fiyatlar üzerinden yatırım ürünü satın alabilirsin.

Bütçeni Etkilemeden Düzenli Emtia Yatırım Talimatı Paycell’de!

 • Yatırım İşlemleri menüsü Emtia İşlemleri seçeneğinden Altın, Gümüş ve Platin için düzenli yatırım talimatı verebilirsin. Üstelik küçük tutarlarla ve bütçeni etkilemeden.

 • Talimatlarını Paycell Kart veya Hazır Limit seçenekleriyle haftalık veya aylık olarak girebilirsin.

 • Tek seferde minimum 0,01 Gram, maksimum 25 Gram Altın veya Platin düzenli emtia yatırım talimatı verebilirsin. Gümüş işlemlerinde ise bu limitler minimum 1 Gram maksimum 2.500 Gram’dır. Numaranla Öde (Faturana Yansıt) ödeme seçeneği ile tek seferde maksimum 1.000 TL’lik işlem yapabilirsin.

 • İşlem gerçekleşmediği durumda talimatınız iptal edilmeyecektir.

 • Gerçekleşmeyen işlem sonrası talimatınız için tercih ettiğiniz ödeme yöntemi 3 (üç) gün kontrol edilecek olup bakiye olması durumunda işleme alınacaktır.

 • Alış fiyatı işlem anındaki piyasa koşullarına göre değişiklik gösterebilir, alış fiyatının değişmesi hesaplanan komisyon tutarını da etkilemektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Paycell’de altın, gümüş veya platin alabilir, uygulama içerisinden bu ürünlerin güncel fiyatlarını takip edebilirsin. Çok yakında farklı yatırım ürünlerine de erişebileceksin.

18 yaşından büyük tüm müşterilerimiz yatırım işlemi yapabilir.

Paycell Kart’ın veya Karta Aktarılabilir Limit’inle yatırım ürünü alabilirsin.

Uygulamada  “Yatırım İşlemleri” menüsünde “Yatırımlarım” başlığı altında, sahip olduğun yatırım ürünlerini görebilirsin. Satın aldığın ürünlerin alış anına göre fiyatlarının değişimini gözlemleyebilirsin.

Tek seferde minimum 0,01 Gram, maksimum 25 Gram Altın veya Platin alım satımı yapabilirsin. Gümüş işlemlerinde ise bu limitler minimum 1 Gram maksimum 2.500 Gram’dır.

KYC’si (Kimlik Teyidi) olmayan müşterilerimiz için ise limitler MASAK mevzuatı çerçevesinde sınırlandırılmıştır. KYC’si (Kimlik Teyidi) olmayan müşterilerimiz ay içerisinde kartlarına en fazla 1.250 TL yükleyebilir ve harcayabilirler. Ek olarak müşterilerimizin kartlarının anlık bakiyesi 1.250 TL’yi geçemez. Yatırım ürünleri alım satım işlemleri de bu limitler dahilinde gerçekleştirilebilir.

Yatırım ürünlerinin güncel fiyatlarını “Yatırım İşlemleri” menüsünde yer alan “Piyasa Bilgileri” alanından takip edebilirsin. Buna ek olarak ürünlerin bir önceki günün piyasa kapanış fiyatına göre fiyat değişimini* gözlemleyebilirsin.

*Fiyat değişimleri Pazartesi günleri hariç hafta içi, bir önceki günün piyasa kapanış fiyatına göre, pazartesi günü ise cuma günü piyasa kapanış fiyatına göre hesaplanır. Cumartesi ve Pazar günleri ise Cuma günü piyasa kapanış anındaki fiyat değişimine sabitlenir.

Aldığın yatırım ürünlerini Paycell dışına transfer edemezsin. Yalnızca uygulama içinde alım ve satım yapabilirsin.

Maalesef başka platformlardaki yatırım ürünlerini Paycell’e transfer edemezsin.

Yatırım işlemleri anlık olarak gerçekleştirildiği için, iptal veya iade söz konusu değildir.

Paycell’den aldığın yatırım ürünlerini fiziki olarak teslim alamazsın.

Yatırım işlemleri ile ilgili tüm dilek ve şikayetlerini 0850 622 60 60 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bize iletebilirsin.

Yatırım ürünü alım ve satım işlemleri için %1 işlem ücreti alınmaktadır. Karta Aktarılabilir Limit ile gerçekleştirilen işlemlerde buna ek olarak %6,5 işlem ücreti yansıtılmaktadır.

Paycell’den yapılan altın ve gümüş alım satım işlemleri Colendi A.Ş. tarafından gerçekleştirilmektedir. Paycell sadece ödeme aracılık hizmeti vermektedir.

Paycell’de yer alan yatırım ürünlerinin fiyatları Colendi A.Ş.’nin çalıştığı bankalar tarafından belirlenmektedir, bu nedenle ürünlerin fiyatları diğer yatırım platformlarına göre farlılık gösterebilir.

Paycell’den aldığın yatırım ürünleri banka hesaplarında saklanmaktadır.

 • 18 yaşından büyük tüm müşterilerimiz Paycell’den yatırım işlemi yapabilir.
 • Yatırım İşlemleri menüsünde “Yatırımlarım” başlığı altında, sahip olduğunuz yatırım ürünlerini görebilirsiniz. Satın aldığınız ürünlerin alış anına göre fiyatlarının değişimini gözlemleyebilirsiniz.
 • Tek seferde minimum 0,01 Gram, maksimum 25 Gram Altın alabilir veya satabilirsiniz. Gümüş işlemlerinde ise bu limitler minimum 1 Gram, maksimum 2.500 Gram’dır.
 • KYC’si (Kimlik Teyidi) olmayan müşterilerimiz için ise limitler MASAK mevzuatı çerçevesinde sınırlandırılmıştır. KYC’si (Kimlik Teyidi) olmayan müşterilerimiz ay içerisinde kartlarına en fazla 2.750 TL yükleyebilir ve harcayabilirler. Ek olarak müşterilerimizin kartlarının anlık bakiyesi 2.750 TL’yi geçemez. Yatırım ürünleri alım satım işlemleri de bu limitler dahilinde gerçekleştirilebilir.
 • Yatırım ürünlerinin güncel fiyatlarını “Yatırım İşlemleri” menüsünde yer alan “Piyasa Bilgileri” alanından takip edebilirsiniz. Buna ek olarak ürünlerin bir önceki günün piyasa kapanış fiyatına göre fiyat değişimini* gözlemleyebilirsiniz.

*Fiyat değişimleri pazartesi günleri hariç hafta içi, bir önceki günün piyasa kapanış fiyatına göre, pazartesi günü ise cuma günü piyasa kapanış fiyatına göre hesaplanır. Cumartesi ve pazar günleri ise cuma günü piyasa kapanış anındaki fiyat değişimine sabitlenir.

 • Aldığınız yatırım ürünlerini Paycell dışına transfer edemezsiniz. Yalnızca uygulama içinde alım ve satım yapabilirsiniz.
 • Başka platformlardaki yatırım ürünlerinizi Paycell’e transfer edemezsiniz.
 • Yatırım işlemleri anlık olarak gerçekleştirildiği için, iptal veya iade söz konusu değildir.
 • Paycell’den aldığınız yatırım ürünlerini fiziki olarak teslim alamazsınız.
 • Yatırım işlemleri ile ilgili tüm dilek ve şikayetlerinizi 0850 622 60 60 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bize iletebilirsiniz.
 • Paycell’den yapılan altın ve gümüş alım satım işlemleri Colendi A.Ş. tarafından gerçekleştirilmektedir. Paycell sadece ödeme aracılık hizmeti vermektedir.
 • Paycell’de yer alan yatırım ürünlerinin fiyatları Colendi A.Ş.’nin çalıştığı bankalar tarafından belirlenmektedir, bu nedenle ürünlerin fiyatları diğer yatırım platformlarına göre farlılık gösterebilir.
 • Paycell’den aldığınız yatırım ürünleri banka hesaplarında saklanmaktadır.

Yatırım ürünü alım ve satım işlemleri için %1 işlem ücreti alınmaktadır. Hazır limit ile gerçekleştirilen işlemlerde buna ek olarak %6,5 işlem ücreti yansıtılmaktadır.