×
Paycell Ucretsiz - Uygulama Marketlerde
İNCELE

Ticari Kurallar

Faturana Yansıt Özellikleri

Paycell Anlaşmalı Üye İşyerlerinde alışveriş ve ödemelerinizi cep telefonunuzu ve telefon numaranıza tanımlı müşteri limitinizi kullanarak kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Binlerce üye işyerinde milyonlarca Turkcell abonesi faturalı ve ön ödemeli hat sahibi; Faturana Yansıt aracılığıyla, Üye İşyerlerinden aldıkları mal ve hizmet bedellerini Paycell limitleri dahilinde Turkcell cep telefonu faturası veya ön ödemeli hat bakiyeleri üzerinden ödeyerek kolay ve temassız ödemenin ayrıcalığını yaşamaktadır.

Faturana Yansıt’ı sosyal ağlarda, online oyunlarda, dijital içerik ve servislerde, online eğitim hizmeti veren sitelerde, aidat ödemelerinde, fiziksel ürün alışverişlerinde ve diğer online alışverişlerinizde ödeme yöntemi olarak kullanabilirsiniz.

 

Faturana Yansıt Ücretleri

Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para İhracı ile Ödeme Kuruluşları ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkındaki Yönetmeliğin 41/2 maddesi kapsamında ödeme kuruluşu verdiği hizmet karşılığı ücret talep edebilmektedir.

Faturana Yansıt ücretleri, Çerçeve Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Sözleşmesi‘ne (“Sözleşme”) dayanan bir ücret olup müşterinin Faturana Yansıt kullanımı olan her bir gsm hattı üzerinden alınmaktadır. Söz konusu ücretler, Müşterinin bilişim veya elektronik haberleşme işletmecisi faturası üzerinden tahsil edilmektedir.

Faturana Yansıt ile Paycell karta bakiye yükleme, Paycell Karekod ve anlaşmalı iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde 3 ayda bir 29,90 TL aidat alınır.
Sözleşmeye https://paycell.com.tr/kullanim-sartlari-ve-sozlesmesi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Bu kapsamda;

Kredi Geri Ödemeleri: Müşterinin kredi kullanarak, Turkcell kampanyalarından cep telefonu tarifesi ile birlikte Turkcell kanallarından satın aldığı cep telefonu, tablet ve benzeri cihazlar ile aksesuarların kredi geri ödemelerinde; Paycell ile Turkcell faturasına yansıtarak Faturana Yansıt kullanan Müşterilerden her bir kredi başına işlem ücreti ve kredi geri ödemeleri devam ettiği sürece Paycell tarafından sunduğu ödeme hizmetinin karşılığı olarak aylık olarak 11,90 TL üyelik ücreti alınmaktadır. Cihaz/tablet/PC/aksesuar satışlarından alınan işlem ücretinin iadesi yapılamamaktadır. Akıllı telefon: 49,90 TL Aksesuar (telefon, tablet ve PC dışında kalan diğer ürünler): 28,90 TL, Tablet ve PC: 21,90 TL’dir.

Kurumsal Müşteri Kredi Geri Ödemeleri için; Kurumsal Müşterinin kredi kullanarak, Turkcell kampanyalarından cep telefonu tarifesi ile birlikte Turkcell kanallarından satın aldığı cihazların kredi geri ödemelerinde, Paycell ile Turkcell faturasına yansıtarak Faturana Yansıt kullanan kurumsal müşterilerden 3 ayda bir tek bir işlem ücreti alınmaktadır. Her 3 kategorideki cihazlara (Akıllı Telefon, Aksesuar, Tablet/PC) ilişkin satıcıdan taahhütlü veya cep telefonu operatörünün kampanyaları vasıtasıyla cep telefonu tarifesi ile birlikte kredi kullanımının yapıldığı durumda geri ödemelerde Paycell tarafından alınacak işlem ücreti, en yüksek işlem ücretine denk gelen cihaz üzerinden hesaplanmaktadır. Kurumsal müşteri tarafından kullanılan satıcıdan taahhütlü veya cep telefonu operatörünün kampanyaları vasıtasıyla cep telefonu tarifesi ile birlikte kredilerin geri ödemelerinin, Paycell vasıtasıyla 6493 s. Kanun’un 12. 1 (d) maddesi kapsamında Faturana hizmeti ile gerçekleştirilmesi halinde aşağıdaki işlem ücretleri uygulanır: Akıllı telefon: 49,90 TL Aksesuar: 28,90 TL, Tablet ve PC: 21,90 TL’dir.

Müşterinin kredi ile herhangi bir kampanya ya da tarife olmaksızın, satın aldığı ürün ve hizmetlerin kredi geri ödemelerinde; Paycell ile Turkcell faturasına yansıtarak Faturana Yansıt kullanan Müşterilerden Paycell tarafından sunduğu ödeme hizmetinin karşılığı olarak her bir alışverişleri/kredibaşına tek seferlik işlem ücreti alınmaktadır ve ilgili kredi geri ödemesi devam ettiği sürece aylık olarak alışveriş yaptığı üye işyeri nezdinde değişebilen üyelik ücreti alınmaktadır. Pasaj, Trendyol, Turkcell iletişim merkezleri, Ereyon, Easycep, Defacto, ETS, Ariş Pırlanta, Zubizu ve İncehesap üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılan bu tarz krediler için aylık üyelik ücreti 6,90 TL’dir. Kredi kullanarak yapılan satışlarda kredi iptal olsa dahi, ödeme hizmeti ile ilgili işlem yapıldığından her bir alışveriş/kredi başına alınan tek seferlik işlem ücreti iadesi yapılamamaktadır. İşlem ücreti Pasaj, Trendyol, Turkcell iletişim merkezleri, Ereyon, Easycep, Defacto, ETS, Ariş Pırlanta, Zubizu ve İncehesap üzerinden yapılan alışverişlerde, yapılan alışveriş başına 14,90 TL’dir.

Aidat/Üyelik Ücretleri: Her bir Müşteri’nin Faturana Yansıt servislerinden kullanım yaptığı hattı üzerinden 3 aylık Faturana Yansıt üyelik bedeli (aidat tutarı) alınmaktadır. Bu ücret 29,90 TL’dir.

Geç Tahsilat Bedeli: Müşterilerin satın aldıkları ürün tutarını Faturana Yansıt ile cep telefonu faturasına yansıtılarak ödemeyi tercih etmeleri ve bu ödemeleri geciktirmeleri halinde; faturanın son ödeme tarihinden itibaren geç tahsilat bedeli yansıtılacak olup bu tutarlar müşterinin bir sonraki faturası ile tahsil edilecektir. 0-30 gün gecikme durumunda 150 TL’ye kadar olan gecikme tutarı için: 34,90 TL, 150 TL ve üstü tutarında; 55,90 TL. 30 gün ve üzeri gecikme durumunda 150 TL’ye kadar olan gecikme tutarları için; 55,90 TL, 150 TL ve üstü tutarlarda için; 74,90 TL.

BiP Uygulaması: BİP uygulamasında yapılan Faturana Yansıt harcamalarından Müşteriden işlem başına işlem ücreti tahsil edilmektedir. Bu ücret 1 TL’dir.

Faturana Yansıt’ta Satıcıya Ait Bedeller (Varsa)

Eğer Satıcı ile Müşteri arasında akdedilen sözleşmede açıkça Faturana Yansıt ile satın alınan mal/hizmet ile bağlantılı olan ücretlerin ödenmesi kararlaştırılmış ise, bu ödeme için de tahsilata aracılık edilecektir.
**1 Mayıs 2017 itibarıyla kısa mesaj ile ödeme onayı verdiğin kurgularda, işlemin başarılı olması durumunda 0,5 TL SMS ücreti alınır.

 

Paycell Kart

Paycell Kart Özellikleri ve Kullanım Koşulları

 • Paycell Kart, anlaşmalı üye işyerlerinden avantajlı alışveriş yapma fırsatı sunan, harcarken kazandıran dünya üzerinde tüm VISA/MASTERCARD ağında hem fiziki hem sanal alışverişlerde geçerli ön ödemeli bir karttır.
 • Kartlar sanal ya da fiziksel olabilir.
 • Paycell Kartınıza para yükler, yüklediğiniz kadar harcarsınız. Kartınıza bakiyesi bittiğinde kullanıcı karta Paycell uygulaması üzerinden, Turkcell İletişim Merkezlerinden, banka ATM’lerinden, ya da internet bankacılığını kullanarak EFT/Havale adımını seçer Hesap no ile para transferine gelirsin. Banka olarak Denizbank (134) seçerek GENEL MUHASEBE BOLUMU (9019) şube kodunu seçip Alıcı kısmına Paycell Kart sahibinin adı soyadı; hesap no yerine 16 haneli kart numarasını girerek bakiye yükleyebilirsiniz.
 • Kart şifresi Paycell uygulamasından, 0850 622 60 60 Paycell Müşteri Hizmetlerinden ve Tüm Banka ATM’lerinden değiştirilebilir.
 • Kartınızdaki bakiyenin hukuki limit ve düzenlemeler kapsamında iadesini talep edebilirsiniz. İade talebinizi 0850 622 60 60 no’lu Paycell Müşteri Hizmetlerinden iletebilirsiniz. Bakiye iadeleri, yüklemenin yapıldığı yükleme kanalına gerçekleştirilmektedir. Kredi kartı ile yapılan yüklemelerin iadesi ilgili kredi kartına; Karta Aktarılabilir Bakiye kullanılarak yapılan yüklemelerin iadesi Karta Aktarılabilir Bakiye’ye, IBAN veya ATM yoluyla yapılan yüklemelerin iadesi IBAN’a veya bir başka Paycell Kart’a yapılabilmektedir. IBAN’a yapılması uygun olan iade taleplerinde, iade yapılacak IBAN bilgisinin hat sahibine ait olması şartı aranacaktır. İade taleplerinde, iade talep edilen tutarın %6’sı işlem ücreti alınmaktadır. Kimlik teyidinde bulunmamış kart sahipleri için iade limiti yıllık 1000 TL’dir. Turkcell Mağazalarına kimliğiniz, ehliyetiniz veya pasportunuzun ıslak imzalı fotokopisi ile ikametgah belgeniz veya adınıza kayıtlı son 3 aya ait sabit fatura örneği ile giderek kimlik tespiti yaptırabilirsiniz.
 • Karta yükleme ve kartla alışveriş GİB, MASAK vb. düzenleyici kurumlarca belirlenmiş ve ön-ödemeli kartlar için Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelik’in 6. Maddesi kapsamında kimlik tespitini zorunlu kılmayan azami limitler dahilinde yapılabilir. Düzenleyici kurumların limitleri değiştirmesi durumunda bu limitler güncel rakamlarla revize edilecek olup, Paycell Kart’ın şu an için limitleri; aylık ve anlık toplam 2750 TL olarak belirlenmiştir.Kimlik Tespiti ile limitler artırılabilir.
 • KYC’si (Kimlik Teyidi) olmayan müşterilerimiz için aylık nakit çekim limiti 1000 TL’dir.
 • Kartınıza ait işlem bilgilerini Paycell mobil uygulamasındaki hesabınızdan takip edebilirsiniz.
 • Sahip olabileceğiniz maksimum adet Paycell Kart sayısı Paycell tarafından belirlenmektedir.
 • Kartın çalınması, kaybolması durumunda 0 850 622 60 60 Paycell müşteri hizmetlerinden kayıp/çalıntı bildiriminde bulunmalısınız. İptal işleminden sonra yeni kart talebinde bulunabilirsiniz. Varsa eski kart içerisindeki bakiyeniz yeni kartınıza aktarılır.
 • Yabancı para birimiyle yapılan alışverişlerde karta yansıyacak ödeme,işlem anındaki döviz kuruna komisyon eklenmesiyle hesaplanır. Uygulanacak referans döviz kurundaki değişiklikler derhal geçerli olacaktır.
Paycell Kart Ücretleri*
Tavsiye edilen Turkcell Mağaza kart satış ücreti 29,90 TL
turkcell.com.tr kart satış ücreti 29,90 TL
 ŞOK Market kart satış ücreti 29,90 TL
CarrefourSA kart satış ücreti 29,90 TL
D&R mağazaları ve dr.com.tr kart satış ücreti 29,90 TL
PTT kart satış ücreti 39,90 TL
Hepsiburada.com kart satış ücreti 29,90 TL

Paycell Kart İnaktiflik  Ücreti**
İnaktif kart üyelik ücreti (Bir önceki ay işlem,harcama veya finansal işlem yapmayan kartlardan alınır.) 3,90 TL
Paycell Kart Bakiye Yükleme Ücretleri
Paycell Uygulaması-Kredi Kartı Yüklenecek tutarın %3,5u
Paycell Uygulaması-Debit Kart (0 – 2.499 TL) Ücretsiz
Paycell Uygulaması-Debit Kart (2.500 TL ve üzeri) %1
Tüm Banka ATM’leri (BSMV Hariç) 1 TL + %1
Banka Hesabından EFT (Banka komisyonu hariç) Ücretsiz
Banka Hesabından Havale Ücretsiz
Bakiye yükleme ücreti – Turkcell Mağazaları (Nakit işlemler için) Ücretsiz
Bakiye yükleme ücreti – Turkcell Mağazaları (Kredi/banka kartları ile 50 TL’ye kadar) 0,99 TL
Bakiye yükleme ücreti – Turkcell Mağazaları (Kredi/banka kartları ile 50 – 100 TL arası) 1,99 TL
Bakiye yükleme ücreti – Turkcell Mağazaları (Kredi/banka kartları ile 100 TL üstü) 1 TL + %1,5
Bakiye yükleme ücreti – ŞOK Marketler 2 TL
Bakiye yükleme ücreti – CarrefourSA 1 TL
Bakiye yükleme ücreti – PTT (1.200 TL’ye kadar) 12 TL
Bakiye yükleme ücreti – PTT (1.200 TL ve üzeri) %1
Vakıfbank ATM’lerinden para yatırma 4 TL
Paycell Kart ile Yapılacak Nakit Çekim İşlem Ücreti
Tüm Banka ATM’leri ve PTTmatikler (BSMV Hariç) 1,04+ %1,15 TL
Yurt dışı ATM Para Çekim Ücreti  500 TL’ye kadar 5 TL, 500 TL üstü %1
Vakıfbank ATM’lerinden para çekme 4 TL
Vakıfbank ATM’lerinden bakiye sorgulama 0,25TL
Paycell Kart’tan Para Tranferi Ücretleri
Paycell Uygulaması Ücretsiz
Paycell Kart ile BiP’ten yapılan para transferi Ücretsiz
IBAN’a Para Transferi Standart

Son 30 gün içerisinde Karta Aktarılabilir Limit veya Emtia Satış işlemi var ise

0 – 1.000 TL 4,43 TL 9,90 TL
1.000,01 – 4.300 TL 4,43 TL 20,90 TL
4.300,01 – 50.000 TL 8,86 TL 20,90 TL
50.000,01 TL ve üzeri 8,86 TL 210 TL

 

Yurt Dışına Para Transferi
Mastercard logolu yurtdışı kartlarına para gönderimi 11,9 TL
Paycell Kart Bakiye İade Ücreti
İade Ücreti(İade talepleri çağrı merkezi üzerinden alınır. 10 TL ve üstü tutarlar iade edilebilir.) İade talep edilen tutarın %6’sı.
FAST ile IBAN’a Para Transferi Standart
0 – 4.300 TL 4,43 TL
4.300,01 – 100.000 TL 8,86 TL

 

* Paycell, tabloda belirtilen ücretlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
** Bakiyesi olmayan kartlardan alınmaz.