×
Paycell Ucretsiz - Uygulama Marketlerde
İNCELE

Bilgi Güvenliği

 

Güvenliğiniz Önceliğimiz

Tüm ürün ve hizmetlerimizde güvenli bir hizmet sunmaya çalışıyoruz, kişisel güvenliğinizle ilgili olarak siz değerli müşterilerimize aşağıdaki hususları hatırlatmak isteriz;

+ İnternet Güvenliğiniz

·         Mobil cihazınızın sunduğu uygulama marketleri (Google Play, Apple Store veya Huawei AppGalleri) dışında hiçbir ortamdan uygulamalarımızı indirmeyiniz.
·         Güvenliğinden emin olmadığınız kablosuz ağları ve bilgisayarları kullanmayınız.
·         Mobil cihazınızın işletim sistemini ve internet tarayıcınızı güncel tutmaya özen gösteriniz. Kullandığınız sürüm bilgisine tarayıcınızın “Yardım” menüsündeki “Hakkında” seçeneğinden ulaşabilirsiniz.

Microsoft Internet Explorer resmi sitesi için tıklayın.
Google Chrome resmi sitesi için tıklayın.
Mozilla Firefox resmi sitesi için tıklayın.
Apple Safari resmi sitesi için tıklayın.
Opera resmi sitesi için tıklayın.
·         Bilgilerinizi güvenliği için mobil cihazınız ve kişisel bilgisayarınızda anti-virüs yazılımı kullanınız.
·         Bilmediğiniz kaynaklardan veya tanımadığınız kişilerden size gelen şüpheli SMS, sosyal medya ve mesajlaşma platformları ve e-posta iletilerindeki linklere tıklamayınız. Bu linklere tıklayarak eriştiğinizde sayfalarda kişisel bilgilerinizi, uygulama şifrenizi, kart numaralarınızı ya da kart şifrelerinizi girmeyiniz.
·         Girdiğiniz sitenin gerçekten belirtilen Şirkete ait olduğundan ve güvenli bir site olduğundan emin olmak için girdiğiniz URL https:// ile başlama veya uygulama penceresinde, SSL (Güvenli Soket Katmanı) Kütüphanesi belirtilmeli. Kilit ikonu üzerine tıkladığınız sertifikaya ait bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Sertifika, web sitesinin kime ait olduğunu gösterir;

 
+ İşlem Güvenliğiniz

·         Paycell ürünlerine ait şifrenizi veya tek kullanımlık doğrulama kodlarınızı güvenliğiniz için kimseyle paylaşmayınız ve şifreniz, ödeme aracınız ve benzer hassas ödeme bilgileri ile ilgili gerekli güvenliği sağlayınız.
·         İşlem ve bakiye bilgilerinizi kontrol etmek için Paycell uygulamasını kullanabilirsiniz. Paycell uygulamasını cep telefonunuza mutlaka resmi uygulama mağazalarından (Google Play, Apple Store veya Huawei AppGalleri gibi) indiriniz.
·         Paycell uygulamasını kullandığınız cep telefonunuzu/cihazınızı korumak için güvenilir yazılım firmalarına ait güvenlik yazılımlarını kullanınız, lisanssız veya kaynağı belli olmayan uygulamaları yüklemeyiniz.
·         Paycell uygulamasının en güncel versiyonunu kullandığınızdan emin olunuz.
·         Ödeme aracının veya hassas ödeme verilerinin çalınması, kaybolması, silinmesi ya da değiştirilmesinin gerekmesi gibi durumlarda Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hiz. A.Ş’ye ait 0850 622 60 60 nolu çağrı merkezi numarasından gecikmeksizin bildirimde bulunmalısınız.
·         Paycell Kartınızın çalınması veya kaybolması durumunda Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hiz. A.Ş.’ye ait 0850 622 60 60 nolu çağrı merkezi üzerinden kartınızı iptal ettirebilir, mevcut bakiyenizin yeni bir karta aktarılmasını veya banka hesabınıza iadesini talep edebilirsiniz.

·         Paycell ürünleri kullanarak gerçekleştirdiğiniz işlemleriniz esnasında veya yapılan işlemleri incelerken size ait olmayan bir işlem tespit etmeniz veya başka bir sahtekarlık ve dolandırıcılık şüphesi olan bir işlem fark etmeniz durumunda; Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hiz. A.Ş.’ye ait 0850 622 60 60 nolu çağrı merkezi numarasından gecikmeksizin bildirimde bulunmalısınız.

·         Aksi halde üçüncü kişiler tarafından yapılan işlemler sebebiyle doğabilecek zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir. Paycell kullanıcısı olarak sizlerin hak ve sorumluluklarına Şirketimiz ile imzalanmış/onaylanmış olan Çerçeve Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Sözleşmesi’nde yer verilmiştir.
·         Paycell veya Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. unvanı ile sizlere ödül kazandırma vaadi karşılığında Paycell uygulamasına giriş şifrenizi veya SMS ile iletilen şifreleri paylaşmanızı isteyen iletişimlere itibar etmeyiniz.  Paycell olarak arama veya SMS ile sizden mail adresiniz, şifreniz, kart şifreniz, CVV numaranız veya üçüncü bir kişiye ait hesaba para göndermeniz hiçbir koşul altında istenmemektedir. Bu nedenle Şirketimiz adına veya bir başkası adına bahsedilen ve benzeri taleplerle gelen hiçbir aramaya ve SMS metnine itibar etmeyiniz.
·         Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.  sizlere kredi  vermek vaadi ile mobil ödeme şifrenizi istemez.  Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş’nin kredi verme gibi bir hizmeti bulunmamaktadır.
·         Paycell POS üzerinden gerçekleştirdiğiniz işlemlerde sorun yaşamanız durumunda 0850 622 60 60 nolu çağrı merkezimizi arayınız.
·         Mobil ödeme aboneliğinizin olduğu hattınızın kaybolması/çalınması durumunda;
o   Hattını Mobil Ödeme’ye kapatmak için Müşteri Hizmetleri’ni 0850 622 60 60 arayabilirsin.
o   Hattını MOBILODEMEKAPAMA yazıp 5522’ye göndererek ya da Çağrı merkezimizi 0850 622 60 60 numaralı telefondan arayarak mobil ödeme işlemlerine kapatabilirsin.
o   Hattınız bulmanız ve güvenliğinden emin olmanız durumunda, Paycell Uygulaması’nı kullanarak, AC yazıp 5522’ye SMS göndererek ya da Çağrı merkezimizi 0850 622 60 60 numaralı telefondan arayarak mobil ödemeye açtırabilirsiniz.

+ Şifre Güvenliğiniz

·         Paycell Kart ve Paycell uygulamasına ait şifrenizi belirlerken doğum tarihi, tekrarlayan rakamlar veya ardışık sayılar gibi kolay tahmin edilebilir rakamları kullanmayınız.
·         Şifrenizi kimseyle paylaşmayın.
·         Şifrenizi yazılı olarak bulundurmayın.
·         POS ya da ATM’lerden şifre girişi yaparken şifrenizi kimseye göstermeyin.
·         Paycell Kartınıza ait şifrenizi Paycell uygulaması üzerinden değiştirebilir, yeni şifre tanımlaması yapabilirsiniz.
·         Paycell Kart şifre bloke işlemleriniz için Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hiz. A.Ş.’ye ait 0850 622 60 60 nolu çağrı merkezini arayabilir ve gerekli güvenlik adımlarını tamamladıktan sonra blokenin kaldırılmasını talep edebilirsiniz.
·         Paycell uygulamasına ait şifrenizin bloke olması durumunda şifre yenile butonuna tıklayarak kayıtlı mail adresinize şifre yenileme maili gönderip, şifrenizi değiştirebilirsiniz. Kayıtlı mail adresinizin hatalı olması durumunda Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hiz. A.Ş.’ye ait 0850 622 60 60 nolu çağrı merkezini arayarak, gerekli güvenlik adımlarını tamamladıktan sonra mail adresinizin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.
·         Paycell uygulamasına ait şifrenizi Paycell uygulaması üzerinde yer alan “Uygulama Şifresini Değiştir” kısmından değiştirebilirsiniz.
·         Paycell uygulamasını aynı anda sadece bir cihazda açabilirsiniz. Farklı bir cihazda oturum açtığınız taktirde diğer cihazdaki oturumunuz otomatik olarak sonlandırılacaktır.

+ Sizinle İletişim Şeklimiz

·         Tarafımızdan gönderilen e-postalar turkcell.com.tr ve paycell.com.tr uzantılıdır. Şirketimizden gönderilmiş gibi görünen fakat turkcell.com.tr ve paycell.com.tr uzantılı olmayan hiçbir mail adresine itibar etmeyiniz.

·         Paycell olarak ürün ve hizmetlerimizdeki yeniliklerle ilgili size Paycell hesabınıza tanımladığınız mail adresiniz veya cep telefonu numaranızla ulaşırız.

+ Bize Ulaşabilirsiniz

·         Paycell’e ait tüm ürün ve Mobil Ödeme, Paycell Mobil Uygulama, Dijital Para, Paycell Kart vb.  Paycell POS süreçlerinde yaşadığınız her türlü sorunla ilgili Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hiz. A.Ş’ye ait 0850 622 60 60 nolu çağrı merkezini arayabilirsiniz.

·         Paycell uygulaması üzerinde yer alan “bize ulaşın” kısmından bize iletebilirsiniz.