×
Paycell Ucretsiz - Uygulama Marketlerde
İNCELE
Çalışırken Spotify’da Dinleyebileceğin Çalma Listeleri

Çalışırken Spotify’da Dinleyebileceğin Çalma Listeleri

Paycell Tarih

Yazı Yayın Tarihi

15 Eylül 2022

Yoğun iş temposunda konsantrasyonu sağlamak ya da motivasyonu sürdürmek her zaman kolay değil. Sen de arada sırada çalışmak için gerek duyduğun dikkati ve enerjiyi toplamakta güçlük çekiyorsan müziğin gücünden yardım almaya ne dersin?

Çalışırken müzik dinlemenin konsantrasyon, motivasyon ve verimlilik üzerine olan etkisi kişiden kişiye göre değişebilir. Ancak bu noktada asıl belirleyici olan, seçtiğin şarkıların türü ve ritmi. Doğru şarkıları seçtiğinde çalışırken daha kolay odaklanabilir; daha verimli ve keyifli bir şekilde çalışabilirsin. Çok sevdiğin ve sıklıkla dinlediğin şarkılar, sana çalışırken eşlik etmek için doğru tercihler olmayabilir. Çünkü farkında olmadan aklının bir köşesinde sevdiğin şarkılara eşlik edebilir, bu esnada dikkatini toplamakta zorlanabilirsin. Peki, üretkenliğini ve verimliliğini artırabilecek şarkıları nasıl bulabilirsin?

Spotify listeleri, seni çalışırken dinlemeye uygun şarkılar arama zahmetinden kurtarabilir! Aşağıda yer alan Spotify çalma listesi önerilerine göz atarak senin için ideal şarkıları keşfedebilir, çalışma saatlerine keyif ve verim katabilirsin.

 

Maksimum Konsantrasyon İçin: Music For Concentration

Yoğun tempolu iş günlerinde, yetiştirmen gereken bir proje üzerinde çalıştığında ya da stresli dakikalarda; kısacası biraz rahatlamaya ve odaklanmaya ihtiyaç duyduğun anlarda Music For Concentration adlı Spotify çalma listesi senin için ideal seçim olabilir. Spotify tarafından hazırlanan ve 1 milyonu aşkın takipçisi olan bu liste, sözsüz ve yavaş tempolu şarkılardan oluşuyor. Elektronik ve modern klasik müzik esintilerini buluşturan şarkılar eşliğinde iş stresini üzerinden atabilir, kendine birkaç dakikalığına dinlenme ve gevşeme izni verebilir, odaklanma konusunda çektiğin güçlüğün üstesinden gelebilirsin.

 

Enerjik Başlangıçlar İçin: Monday Motivation

Keyifli ve huzur dolu bir pazar gününün ardından gelen pazartesi sendromuyla başa çıkmak için enerjik ve neşeli şarkılara bir şans verebilirsin. Spotify tarafından oluşturulan bir çalma listesi olan Monday Motivation’un içinde bulunan şarkıların her biri, çalışma motivasyonunu yükseltmene ve çalışma masanın başına daha enerjik bir şekilde geçmene yardımcı olabilir. Listeden rastgele bir şarkı aç ve kulağına çalınan ezgilerin motivasyonunu daha yükseğe taşımasına izin ver. Böylelikle çalışma saatlerini çok daha neşeli ve dinamik bir şekilde geçirebilirsin.

 

Klasik Müzik Tutkunlarına: Intense Studying

Klasik müzik eserlerinin büyüleyici atmosferi içinde keyifle çalışmak istiyorsan Intense Studying adlı Spotify çalma listesi tam sana göre. Klasik müzik parçalarının bazıları enerjini düşürecek ya da uykunu getirecek kadar yavaş tempolu olabilir. Ancak bu listede yer alan parçalar çalışma rutinleri göz önünde bulundurarak seçildiği için ideal tempoları ile odaklanmanı kolaylaştıracak klasik müzik eserlerine kolaylıkla ulaşabilirsin.

 

Biraz da Nostalji: Throwback Jams

1990’lı ve 2000’li yılların parti ruhunu çalışırken de hissetmeye ne dersin? Çoğunlukla klasik soul ve R&B türündeki şarkıların bir araya getirildiği Throwback Jams adlı Spotify listesi, enerjini ve motivasyonunu tazelemene yardımcı olabilir. Ancak bu listedeki şarkılar sözsüz değil. Bu nedenle eğer sözlü müzik dinlemek dikkatini dağıtıyorsa tercihini diğer alternatiflerden yana kullanabilirsin.

 

Beyin Fırtınası Zamanı: Brain Food

Çalışma esnasında biraz rahatlamanı ve odaklanma becerini geliştirmeni sağlamak amacıyla hazırlanmış bir liste olan Brain Food, elektronik müzik eşliğinde daha sistematik ve pratik düşünmeni kolaylaştırabilir. 3 milyonu aşkın takipçisi olan bu listedeki şarkıların tümü sözsüz olduğu için çalışırken dikkatini çok daha kolay bir şekilde toplayabilirsin. Yavaş tempolu müziklerden hoşlanmıyorsan Brain Food listesindeki şarkılarla daha dinamik bir çalışma ortamı yaratman mümkün.


Akustik Melodileri Tercih Edenlere: Acoustic Concentration

Birbirleriyle kusursuz bir uyum yakalayan akorlar, arpej soloları ve akustik gitarın dinlendirici sesi… Akustik müziğin huzurlu atmosferine kendini bırakarak çalışmak istiyorsan Acoustic Concentration adlı listeye mutlaka göz atmalısın. Özellikle çevrendeki gürültülerden bunaldığın ve sakin bir atmosfer yaratmak istediğin anlarda, bu listedeki şarkılar çalışma verimliliğini artırmana yardımcı olabilir.

 

Paycell’le Müzik Dinlemek Daha Keyifli ve Avantajlı

Müziği hayatının her anına taşırken avantajlardan yararlanmak istiyorsan sana harika bir haberimiz var. Spotify, YouTube Music, Fizy ve Deezer üyeliği ödemelerini Paycell Kart’ın ile yaptığında ödeme tutarının %50’si oranında hediye kazanabilirsin. Böylelikle dilediğin platformu tercih ederek tarzına en uygun şarkılara ve listelere kolaylıkla ulaşabilir, kendini müziğin ritmine bırakırken tasarruf etmenin tadını çıkarabilirsin. Kampanya hakkındaki tüm detaylar burada seni bekliyor. Sen de kampanya detaylarını gözden geçir, Paycell’li olmanın avantajlarından hemen yararlanmaya başla!

 

İlginizi Çekebilir