×
Paycell Ucretsiz - Uygulama Marketlerde
İNCELE
2024’te Heyecanla Beklenen 7 Oyun

2024’te Heyecanla Beklenen 7 Oyun

Paycell Tarih

Yazı Yayın Tarihi

11 Eylül 2023

2024 çıkacak oyunlar açısından epey bereketli bir yıl olacakmış gibi duruyor. Farklı türlere odaklanan birçok yapımın piyasaya sürülmeye hazır olduğu yönünde haberler çoktan duyurulmaya başladı bile. 2024’e yönelik bir bekleme listesi oluşturmayı planlıyorsan içeriğin devamında sıralanan oyunlara göz atabilirsin.

 

Star Wars Outlaws

 

2024’te heyecanla beklenen oyunlar listesinin ilk sırasında Star Wars Outlaws yer alıyor. Oyunun çıkacağı ay ile ilgili henüz kesin bir açıklama bulunmuyor. Ancak Yıldız Savaşları evreninde geçen ilk açık dünya oyunu olması Outlaws ile ilgili beklentileri epey yükseltiyor. Aksiyon-macera türündeki nişancı oyunu, PC’nin yanı sıra XBox X ve S serileri ile PlayStation 5’te oynanabilir olacak.

 

Star Wars Outlaws, The Empire Strikes Back ile Jedi’ın Dönüşü filmlerinin arasındaki dönemde geçiyor. Galaksinin en çok aranılanlarından biri olan Kay Vess’i merkezine alan oyunda hem evrenin ikonik gezegenleri ziyaret edilebilecek hem de yenileri keşfedilebilecek. Oyuncular bir yandan da Vess’in galaksinin suç örgütlerinin parçası olarak imparatorluk güçlerine karşı mücadelesinde zorlu süreçlerden geçecek.

 

Final Fantasy 7 Rebirth

 

Final Fantasy 7 Rebirth, 2024 çıkacak oyunlar listesindeki bir diğer merakla beklenen yapım. PlayStation 5 için geliştirilen oyunun Haziran 2024’te piyasaya sürülmesi planlanıyor. FF 7 Rebirth, adından da anlayabileceğin üzere ilk kez 1997 yılında oyuncuların beğenisine sunulan Final Fantasy 7’nin ikinci bölümünü oluşturuyor. Dolayısıyla oyun, bünyesinde aksiyon rol yapma ve macera öğeleri barındıracak.

 

Final Fantasy 7 Rebirth’ün konusu hakkında henüz kesin bir bilgi yok. Ancak oyunun Final Fantasy 7 Remake Intergrade’in kaldığı yerden devam etmesi olası gözüküyor. Yani Cloud’un Kalm köyüne varması ve Zack’in Aerith’i aramak için Sektör 5 kilisesine girmesiyle fantastik evrene giriş yapılacak.

 

The Wolf Among Us 2

 

Tek oyunculu macera oyunlarından hoşlanıyorsan The Wolf Among Us 2’yi beklenen oyunlar listene ekleyebilirsin. DC Comics’in Masallar serisinden esinlenilerek geliştirilen oyun, The Wolf Among Us’ın devamı niteliğinde. Haliyle çizgi roman havası bu oyunda da fazlasıyla hissedilebilecek. Tabii oyunun çıkışı ile birlikte bu havayı ilk hissedeceklerin PC tutkunları olacağı şimdiden kesinleşmiş durumda.

 

Birçok masalın aksine karanlık bir atmosferin hakim olduğu Aramızdaki Kurt 2, birinci oyundaki olaylardan altı ay sonrasında geçecek. Kışın etkisi altındaki New York’ta yeni bir vaka meydana gelecek ve Fabletown ile NYPD arasındaki çizgi yine bulanıklaşacak. Bu vakayı çözerken oyuncuların yapacağı seçimlerse Fable topluluğunun geleceğini belirleyecek.

 

Prince of Persia: The Lost Crown

 

2024 çıkacak oyunlar listesinde yer alan ve heyecanla beklenen bir diğer yapım ise Prince of Persia: The Lost Crown. Platform oyunlarından hoşlananlara keyif dolu saatler yaşatmaya aday oyun; aksiyon-macera, dövüş ve nişancı mekaniklerine sahip olacak. Üstelik platform desteği de oldukça geniş. Serinin son halkası; PC, Nintendo Switch, PlayStation 4/5, Xbox X ve S serileri ile Xbox One’da oynanabilecek.

 

Oyun tutkunları, Prince of Persia: The Lost Crown’da lanetli bir dünyayı keşfe çıkacak. Her biri kendine has gizemleri ve tehlikeleri barındıran haritalarda ilerleyebilmek için bulmacaları çözüp görevleri tamamlamak gerekecek. Üstelik bu eşsiz macerada seni final mücadelesine götürecek hamleleri yaparken zamana dilediğin gibi hükmedebileceksin.

 

The Lost Wild

 

En çok beklenen oyunlar arasında 2024’ün sonlarına doğru yayımlanması beklenen The Lost Wild da bulunuyor. PC’ye özel oyun, birinci kişi bakış açısıyla oynanabilen hayatta kalma türünün başarılı bir örneği olarak platformlardaki yerini alacak. Ancak çoğu türdeşinden farklı olarak oyuncular korku öğeleri ile bezenmiş bir tarih öncesi ortamda dinozorlardan kurtulmaya çalışacak.

 

The Lost Wild’da besin zincirinin merkezinde yer alacak oyuncuların hayatta kalmak için her daim dikkatli olmaları gerekecek. Yani tam bir kedi-fare kovalamacası söz konusu. Saklanıp kaçmakta başarısız olursan ateş ve silah kombinasyonunu kullanabileceksin. Ama şunu sakın unutma; kullanacağın silahların hiçbiri düşmanların için öldürücü seviyede olmayacak.

 

Empire of the Ants

 

2024 çıkacak oyunlar arasında takip edilmeye değer bir diğer seçenek, Bernard Werber’ın çok satan kitabından esinlenilerek geliştirilen Empire of the Ants. PlayStation 4, PC ve Xbox One’da oynanabilecek oyun, mikroskobik bir dünyada gerçek zamanlı stratejiler uygulayarak toprakları savunmayı merkezine alıyor. Doğal olarak bünyesinde simülasyon ve strateji türlerinden izler taşıyor.

 

Karıncalar İmparatorluğu’nu çıktıktan sonra dilersen tek başına oynayabilirsin. Eğer senaryo görevleri bittikten sonra strateji becerilerini test etmek istersen online PvP deneyimi yaşayabilirsin. Yalnız diğer oyunculara karşı üstün gelme mücadelesinde oyuncuların ortam değişimlerine de adapte olmaları gerekecek. Zira tıpkı gerçek dünyadaki gibi iklim değişikliği oyunun mekaniklerinde değişimlere sebep olacak.

 

Like a Dragon: Infinite Wealth

 

2024 çıkacak oyunlar listesinin son sırasındaki yapım, RPG türünden hoşlananların ilgisini çekebilecek Like a Dragon: Infinite Wealth. Oyunu özgün kılan özelliği ise klasik Yakuza hikayesini dramatik öğelerle zenginleştirmesi. Aksiyon-macera dinamiklerine sahip oyun, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S platformlarında ve PC’de oynanabilecek.

 

Like a Dragon: Infinite Wealth, Yakuza: Like a Dragon’daki olayların devamı niteliğinde olacak. Açık dünya tarzında kurgulanmış fantezi dünyasında Ichiban Kasuga’yı yönetirken Japonya’nın ikonik şehirlerinde türlü mücadelelere girebileceksin. Hatta senaryo gereği Hawaii’ye bile gideceksin. Tüm bu koşturmaca esnasında oyuncuların en büyük yardımcısı konumunda ise Kazuma Kiryu yer alacak.

İlginizi Çekebilir