Paycell Kart’ın Harçlık Kart Özelliği ile Kolayca Harçlık Gönderin!

Çocuklarınız için güvenli ve kolay alışverişi seçin. Çocuklarınıza harçlıklarını Paycell Kart ile verin, harcamaları kolayca takip edin, üstelik para yükleme ve harcamalarda internet ve Paycell Puan kazanın.

Başlangıç ve Bitiş Tarihleri
14-03-2019 - 31-12-2019

Geçerli olduğu ürün ya da hizmetler:

Detaylı Bilgi

 • Paycell Kart; içine yüklediğiniz para kadar harcama yaptıran, mağaza ve internet alışverişlerinde güvenle kullanılabileceğiniz, harcadıkça internet kazandıran ilk alışveriş kartıdır. Harcadığınız her 1 TL karşılığında 5 MB değerinde Paycell Puan kazanırsınız.
 • Fiziksel Paycell Kart’ınızı Turkcell Mağazaları, turkcell.com.tr, D&R mağazaları, d&r.com.tr, hepsiburada.com, n11.com veya PTT şubelerinden satın alabilir ve Paycell Kart’ınızın aktivasyonunu Turkcell Mağazaları ya da Paycell mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Paycell Kart satın almak için; tıkla.
 • Harçlık Kart’ı Paycell uygulamasından kolaylıkla tanımlayabilir ve harcamaları takip edebilirsiniz. Paycell uygulamasını uygulama marketlerden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Paycell uygulamasını indirmek icin; tıkla.
 • Paycell Harçlık Kart özelliği ile aileler çocuklarına güvenli ve kolay bir şekilde harçlık gönderir ve çocuklarının yaptığı harcamaları kontrol eder; çocuklar ise Paycell Harçlık Kart ile harcama ve birikimlerini yaparak para yönetimini ailelerin kontrolü altında güvenli bir şekilde öğrenir.
 • Paycell uygulamasına eklediğiniz Harçlık Kart ile çocuklarınıza dilediğiniz zaman para gönderebilirsiniz. Paycell Kart’ınıza Turkcell Mağazaları’ndan, banka ATM’lerinden, Paycell uygulamasından ya da herhangi bir banka hesabından EFT ile para yükleyebilirsiniz.
 • Harçlık Kart özelliği Paycell Kart’ın bakiye ve kart hareket bilgilerinin iki farklı kullanıcıda görüntülenmesine imkan veren bir özelliktir. Kullanıcılar Paycell uygulamasında bu bilgileri görüntüleyebilir. Kartın asıl sahibi kartı aktive eden kişidir, yapılan harcamalarda kazanılan internet, kartı aktive eden kişinin hattına tanımlanır. Örneğin; ebeveyn bir Paycell Kart alıp kendi numarasına aktive edip fiziksel kartı çocuğuna verebilir. Kart hem çocuğun hem ebeveynin uygulamasında görüntülenir. Ebeveyn, çocuğunun tüm harcamalarını takip eder.
 • Harçlık Kart Paycell uygulaması üzerinden kolaylıkla tanımlanabilir. Harçlık Kart tanımlamak için aşağıdaki adımlar izlenmelidir:

  1)Ana sayfa’da bulunan “Paycell Harçlık Kart Tanımla” butonuna tıklanır.
   2)Çıkan sayfadaki Paycell Kart listesinden Harçlık Kart olarak tanımlanmak istenen kart seçilir.
   3)Harçlık Kart’ın tanımlanacağı kişi çıkan listeden seçilerek ya da kişinin telefon numarasının manuel olarak girilmesiyle belirlenir.
   4)Harçlık Kart kullanıcısının ad-soyad bilgisi girilir.
   5)Onayla butonuna basılmasıyla işlem onaylanır.
   6)Harçlık Kart tanımlanan kullanıcıya SMS gönderilerek bildirim sağlanır.
   7)Tanımlanan kullanıcının kendisine tanımlanan Harçlık Kart’ı Paycell uygulaması üzerinden onaylamasının ardından işlem başarıyla sonuçlanır.
   8)İşlemin başarıyla sonuçlanmasının ardından Harçlık Kart’ı tanımlayan kullanıcıya bilgilendirme SMS’i gönderilir.
 • Harçlık Kart tanımlama işlemlerinin ardından tanımlanan Paycell Kart’ın bakiye ve kart hareket bilgileri ebeveyn ve çocuk kullanıcı tarafından Paycell uygulaması üzerinden görüntülenebilecektir. Çocuk kullanıcının yaptığı harcamalara ait bilgilendirme mesajları ebeveyn kullanıcıya gönderilir.
 • Harçlık Kart olarak tanımlanan Paycell Kart ebeveyn kullanıcı ve çocuk kullanıcının Paycell uygulamasında Paycell Kart listesinde görüntülenebilir.
 • Harçlık Kart’ı tanımlayan kullanıcının aşağıdaki işlemleri yapma yetkisi bulunmakta:
   1)Ebeveyn kullanıcı Harçlık Kart’ın bakiye ve kart hareket bilgileri Paycell uygulaması üzerinden görüntüleyebilir.
   2)KYC (Kimlik Teyidi) yaparak limit artırabilme: Kimlik teyidi için kimliği ve adına kayıtlı son 3 aya ait bir faturası ile Turkcell Mağazaları’ndan gerekli işlemleri yapan kullanıcılar hem ebeveyn kullanıcı hem de çocuk kullanıcı için Harçlık Kart’ın limitini kolaylıkla artırabilir.
   3)Ebeveyn kullanıcı Paycell Kart’a bakiye yükleyebilir, harcayabilir ve uygulamadan geçen finansal işlemler yapabilir.
   4)Ebeveyn kullanıcı Harçlık Kart’ın şifresini belirleyebilir ve değiştirebilir.
   5)Ebeveyn kullanıcı Harçlık Kart ile internet ve telefon/posta üzerinden alışveriş işlemlerini uygulama üzerinden kapatılabilir.
   6)Ebeveyn kullanıcı Harçlık Kart’ın işlem hareketlerini ve anlık bakiyesini görüntüleyebilir.
   7)Ebeveyn kullanıcı Harçlık Kart’ı kapatabilir, karttan talebi doğrultusunda iade alabilir.
   8)Ebeveyn kullanıcı dilediği zaman Harçlık Kart tanımını kaldırabilir.
 • Harçlık Kart tanımlanan kullanıcı aşağıdaki özellikleri yapabilir:
   1)Çocuk kullanıcı kendisine tanımlanan Harçlık Kart’ın bakiye ve kart hareket bilgileri Paycell uygulaması üzerinden görüntüleyebilir.
   2)Çocuk kullanıcı Harçlık Kart’tan mağaza içi ya da online dilediği şekilde harcama ve yapabilir ve uygulama dışındaki bütün kanallardan (Turkcell Mağazaları’ndan, ATM’lerden ve EFT/Havale yöntemleriyle) karta bakiye yükleyebilir.
  • Harcama SMS’leri ve 3D doğrulama SMS’leri ebeveyn kullanıcıya gitmektedir ve SMS gönderilen kullanıcı değiştirilemez.
  • Paycell Kart’ınızı, dünya üzerinde VISA ağı çerçevesindeki fiziksel ve sanal tüm alışverişlerinde güvenle kullanabilirsiniz.