Ödeme Hizmetleri

Paycell müşterilerinin elektrik, su, doğalgaz, telefon faturaları, devlet ödemeleri gecikmez her zaman kolayca hallolur. Ödemelerinizi Paycell Uygulaması ve Temsilcimiz olan Turkcell Mağazaları/Satış Noktalarından hemen yaparak zaman kazanıp, fatura kuyruklarında beklemeden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


HİZMET NOKTALARI

Nasıl Kullanılır?

Ödemelerinizi Paycell ile güvenli bir şekilde, kuyruklarda beklemeden yapabilirsiniz.

Her Yerden Ödeyebilirsiniz

Paycell Uygulaması’nı indirip giriş yaparak, ana sayfanızdan ya da Turkcell İletişim Merkezleri'nden ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Tüm Ödemelerinizi Yapabilirsiniz

Paycell uygulamasında ödemesini yapmak istediğiniz kurumun adını yazarak ya da fatura tipini seçip kurumları listeleyerek, Turkcell mağazaları/Satış Noktalarında ödemesini yapmak istediğiniz kurumu söyleyerek işleminizi yaparsınız.

Uygun Yöntemle Ödersiniz

Dijital kanallarımızdan ya da Temsilcimiz olan Turkcell Mağazaları/Satış Noktalarından kartınızla ya da nakit olarak işleminizi gerçekleştirirsiniz.

Tüm Faturaları Ödemek Bir Numaraya Bakar

Telefon, su, elektrik, doğalgaz, televizyon, devlet ödemeleri ve ulaşım kartı yükleme talimatı gibi birçok ödeme işleminizi Paycell ile rahatça yaparsınız.

İstanbulkart Yükleme Talimatı Nasıl Verilir?

  • • Yükleme talimatınızı kart numaranızı ya da kartın arka yüzündeki kart seri numaranızı belirterek yapabilirsiniz.
  • • Yükleme talimatının verilebilmesi için karta eklemek istediğiniz tutarı bayi çalışanına belirtiniz.
  • • Yükleme talimatının aşağıdaki noktalardan karta yazımı sağlanabilir:
  • Otomatik dolum makinesi (biletmatik) veya akıllı duraklarda yer alan İstanbulkart talimat yükleme noktalarına İstanbulkart okutularak yükleme işlemi tamamlanabilecektir.
  • İETT otobüslerinde kullanım amaçlı kart dokundurulduğunda da yükleme sağlanabilmektedir.
  • *Metro turnikelerinde kart dokundurulduğunda yükleme sağlanmamaktadır.

Ücretlendirme


İşlem Ücretleri

6493 sayılı Kanun’un 12. Maddesinin (e) bendi kapsamında sunulan fatura ödemelerine aracılık edilmesi hizmeti karşılığında müşterilerimizden alınan ücretler aşağıdaki şekildedir:
Temsilcimiz olan Turkcell Mağazaları/Satış Noktaları'ndan nakit olarak fatura ödeme* 2 TL
Temsilcimiz olan Turkcell Mağazaları/Satış Noktaları'ndan kredi kartı veya banka kartı ile fatura ödeme** 2 TL + tutarın %2,5’i
Paycell Uygulaması üzerinden kredi kartı veya banka kartı ile fatura ödeme 1,25 TL + tutarın %1,75’i
Turkcell Finansman A.Ş (Financell) kredisi geri ödemesinin nakit olarak Turkcell Mağazaları/Satış Noktalarından ya da Çağrı Merkezi, Paycell Uygulaması üzerinden yapılması 2 TL
Turkcell Finansman A.Ş (Financell) kredisinin Temsilcimiz olan Turkcell Mağazaları/Satış Noktaları'ndan kredi kartı veya banka kartı ile geri ödenmesi 2 TL + tutarın %2,5’i
SGK ödemelerinin temsilcimiz olan Turkcell Mağazaları/Satış Noktaları'ndan nakit olarak yapılması 5 TL
SGK ödemelerinin temsilcimiz olan Turkcell Mağazaları/Satış Noktaları'ndan ya da Paycell Uygulaması üzerinden kredi kartı veya banka kartı ile yapılması 5 TL + tutarın %2,5'i
* İSKİ faturası tahsilatlarında 1,8 TL alınmaktadır.
** İSKİ faturası tahsilatlarında 1,8 TL + tutarın %2,5’i alınmaktadır.
*MESKİ faturası tahsilatlarında 1 TL alınmaktadır.
** MESKİ faturası tahsilatlarında 1 TL + tutarın %2,5’i alınmaktadır.
** Turkcell Menüsünden Kart ile Turkcell Faturası Ödemelerinde: işlem başına 1,5 TL
* Paycell Menüsünden Nakit Turkcell Faturası Ödemelerinde: işlem başına 2 TL
** Paycell Menüsünden Kart ile Turkcell Faturası Ödemelerinde: işlem başına 2 TL + %2,5

Sözleşme Öncesi Bilgilendirme

  • Şirketimizce sunulan fatura ödemelerine aracılık işlemleri, 6493 s. Kanun ve ikincil düzenlemeleri uyarınca tek seferlik ödeme işlemi kapsamına girmektedir.
  • Fatura ödeme işlemleri anlık olarak gerçekleşmekle birlikte, ödeme işleminin azami tamamlanma süresi kurum uygulamalarına bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.
  • Ödemenin doğru olarak gerçekleştirilebilmesi için ödeme hizmeti kullanıcısı müşterilerimiz tarafından faturasını ödemek istediği kurum faturasının veya kurum abonelik / kurum tesisat numarası/ sözleşme numarası bilgilerinin Şirketimize iletilmesi gerekmektedir.