İstanbulkart’a Paycell Uygulaması ile Bakiye Yükleme

Paycell artık İstanbulkart yüklemelerinde de yanınızda! Paycell uygulamasından kayıtlı kredi kartınızla, Paycell Kart’ınla ya da Turkcell’liysen Paycell Mobil ödeme ile Turkcell hattınıza yansıtarak İstanbul Kart’ına kolayca yükleme yapabilirsiniz.
Uygulama İndir

Nasıl Yükleme Talimatı Verilir?

Hemen telefonunuzdan Paycell Uygulamasını İndirin. Ana sayfadan “İstanbulkart Yükleme”yi seçin.

İstanbulkart’ınızın ön yüzünde yer alan kart numarasını ya da arka yüzünde yer alan seri numarasını girin.

Yüklemek istediğiniz tutarı ve ödeme yönteminizi seçin.

"Ödemeyi tamamla" diyerek işleminizi bitirin.

İstanbulkart

 • Paycell uygulamasını hemen indirerek kaydettiğiniz kredi kartınızla, Paycell Kart’ınızla ya da Turkcell’liyseniz Paycell Mobil ödeme ile Turkcell hattınıza yansıtarak ödeme yapabilirsiniz.
 • Ödeme işlemi sırasında yüklemek istediğiniz tutara ve nasıl ödeyeceğinize siz karar verirsiniz. İstediğiniz tutar seçtiğiniz ödeme yöntemi ile İstanbulkart’ınıza yüklenecektir.
 • İşlemi tamamladıktan sonra Otomatik Dolum makineleri, Akıllı duraklardaki online talimat yükleme noktaları, itaksi tabletlerinden kartınızı okutarak ya da NFC destekli Android telefonlarda mobil uygulamadan bakiye görüntüleyerek talimatınızı İstanbulkart’ınıza aktarabilirsiniz. Belirtilen yöntemlerle yükleme işlemi tamamlanabilecektir.
 • Otomatik Dolum makineleri, Akıllı duraklardaki online talimat yükleme noktaları, iTaksi tabletlerinden kartınızı okutarak ya da NFC destekli Android telefonlarda mobil uygulamadan bakiye görüntüleyerek talimatınızı İstanbulkart’ınıza aktarın.
  *Metro turnikelerinde kart dokundurulduğunda yükleme sağlanmamaktadır.

İstanbulkart’a Turkcell Mağazalarından Bakiye Yükleme:

 • Turkcell Mağazaları ya da Satış Noktalarına giderek nakit ödeme ile İstanbulkart’ınıza kolayca yükleme yapabilirsiniz.
  • Yükleme talimatınızı kart numaranızı ya da kartın arka yüzündeki kart seri numaranızı belirterek yapabilirsiniz.
  • Yükleme talimatının verilebilmesi için karta eklemek istediğiniz tutarı bayi çalışanına belirtiniz.
  • Otomatik dolum makinesi (biletmatik) veya akıllı duraklarda yer alan İstanbulkart talimat yükleme noktalarına İstanbulkart okutularak yükleme işlemi tamamlanabilecektir.

Ücretlendirme


Ücretlendirme

İstanbulkart Yükleme -Temsilcimiz olan Turkcell Mağazaları/Satış Noktaları'ndan nakit olarak yapılmasıÜcretsiz
İstanbulkart Yükleme - Paycell Uygulaması üzerinden Paycell Kart ile yapılmasıÜcretsiz
İstanbulkart Yükleme - Paycell Uygulaması üzerinden kayıtlı kredi kartı veya banka kartı ile yapılması0,99 TL + tutarın %2,5'i
İstanbulkart Yükleme - Paycell Uygulaması üzerinden Paycell Mobil ödeme Turkcell hatta yansıtarak yapılmasıtutarın %6,5'i