Fatura Ödeme Hizmetleri

Paycell müşterilerinin elektrik, su, doğalgaz, telefon faturaları, devlet ödemeleri gecikmez her zaman kolayca hallolur. Ödemelerinizi Paycell Uygulaması ve Temsilcimiz olan Turkcell Mağazaları/Satış Noktalarından hemen yaparak zaman kazanıp, fatura kuyruklarında beklemeden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


HİZMET NOKTALARI

Nasıl Kullanılır?

Ödemelerinizi Paycell ile güvenli bir şekilde, kuyruklarda beklemeden yapabilirsiniz.

Her Yerden Ödeyebilirsiniz

Paycell Uygulaması’nı indirip giriş yaparak, ana sayfanızdan ya da Turkcell İletişim Merkezleri'nden ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Tüm Ödemelerinizi Yapabilirsiniz

Paycell uygulamasında ödemesini yapmak istediğiniz kurumun adını yazarak ya da fatura tipini seçip kurumları listeleyerek, Turkcell mağazaları/Satış Noktalarında ödemesini yapmak istediğiniz kurumu söyleyerek işleminizi yaparsınız.

Uygun Yöntemle Ödersiniz

Dijital kanallarımızdan ya da Temsilcimiz olan Turkcell Mağazaları/Satış Noktalarından kartınızla ya da nakit olarak işleminizi gerçekleştirirsiniz.

Tüm Faturaları Ödemek Bir Numaraya Bakar

Telefon, su, elektrik, doğalgaz, televizyon, devlet ödemeleri ve ulaşım kartı yükleme talimatı gibi birçok ödeme işleminizi Paycell ile rahatça yaparsınız.

Ücretlendirme


İşlem Ücretleri

6493 sayılı Kanun’un 12. Maddesinin (e) bendi kapsamında sunulan fatura ödemelerine aracılık edilmesi hizmeti karşılığında müşterilerimizden alınan ücretler aşağıdaki şekildedir:

Fatura Ödeme -Temsilcimiz olan Turkcell Mağazaları/Satış Noktaları'ndan nakit olarak yapılması **Fatura Tutarı 0-500 TL arasında ise3 TL
Fatura Tutarı 501-1.000 TL arasında ise3,50 TL
Fatura Tutarı 1.001 TL ve üzerinde ise4 TL
Fatura Ödeme - Temsilcimiz olan Turkcell Mağazaları/Satış Noktaları'ndan Paycell Kart, kayıtlı kredi kartı veya banka kartı ile yapılması**Fatura Tutarı 0-500 TL arasında ise3 TL + tutarın %3,5’i
Fatura Tutarı 501-1.000 TL arasında ise3,50 TL + tutarın %3,5’i
Fatura Tutarı 1.001TL ve üzerinde ise4 TL + tutarın %3,5’i
Fatura Ödeme -Paycell Uygulaması üzerinden Paycell Kart, kayıtlı kredi kartı veya banka kartı ile yapılmasıÜcretsiz
Turkcell Finansman A.Ş (Financell) kredisi geri ödemesi - Temsilcimiz olan Turkcell Mağazaları/Satış Noktaları’ndan nakit olarak yapılmasıFatura Tutarı 0-500 TL arasında ise3 TL
Fatura Tutarı 501-1.000 TL arasında ise3,50 TL
Fatura Tutarı 1.001 TL ve üzerinde ise4 TL
Turkcell Finansman A.Ş (Financell) kredisi geri ödemesi - Temsilcimiz olan Turkcell Mağazaları/Satış Noktaları’ndan ya da Çağrı Merkezi, Paycell Uygulaması üzerinden Paycell Kart, kayıtlı kredi kartı veya banka kartı ile yapılmasıFatura Tutarı 0-500 TL arasında ise3 TL + tutarın %3,5’i
Fatura Tutarı 501-1.000 TL arasında ise3,50 TL + tutarın %3,5’i
Fatura Tutarı 1.001 TL ve üzerinde ise4 TL + tutarın %3,5’i
SGK Ödemeleri- Temsilcimiz olan Turkcell Mağazaları/Satış Noktaları'ndan nakit olarak yapılması5 TL
SGK Ödemeleri- Temsilcimiz olan Turkcell Mağazaları/Satış Noktaları'ndan ya da Paycell Uygulaması üzerinden Paycell Kart, kayıtlı kredi kartı veya banka kartı ile yapılması5 TL + tutarın %3'üİGDAŞ faturası tahsilatlarında 2,5 TL alınmaktadır.
İSKİ faturası tahsilatlarında 3 TL alınmaktadır.
MESKİ faturası tahsilatlarında 1,5 TL alınmaktadır.
MESKİ faturası tahsilatlarında 1,5 TL + tutarın %3,5’ü alınmaktadır.
Turkcell Menüsünden Kart ile Turkcell Faturası Ödemelerinde: işlem başına 2,60 TL
Turkcell Menüsünden Nakit , Turkcell Faturası Ödemeleri ücretsiz
**Paycell Menüsünden Nakit Turkcell Faturası Ödemelerinde: işlem başına ücret yukarıda belirtildiği gibidir.
** Paycell Menüsünden Kart ile Turkcell Faturası Ödemelerinde: işlem başına ücret yukarıda belirtildiği gibidir.

Sözleşme Öncesi Bilgilendirme

  • Şirketimizce sunulan fatura ödemelerine aracılık işlemleri, 6493 s. Kanun ve ikincil düzenlemeleri uyarınca tek seferlik ödeme işlemi kapsamına girmektedir.
  • Fatura ödeme işlemleri anlık olarak gerçekleşmekle birlikte, ödeme işleminin azami tamamlanma süresi kurum uygulamalarına bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.
  • Ödemenin doğru olarak gerçekleştirilebilmesi için ödeme hizmeti kullanıcısı müşterilerimiz tarafından faturasını ödemek istediği kurum faturasının veya kurum abonelik / kurum tesisat numarası/ sözleşme numarası bilgilerinin Şirketimize iletilmesi gerekmektedir.