×
Paycell Ucretsiz - Uygulama Marketlerde
İNCELE
İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi

Beklenmedik İhtiyaçların için Banka Kredin Paycell’de!

Paycell’de avantajlı faiz oranları ve 36 aya varan taksitlerle 70.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredi başvurusu yapmak artık çok kolay!

Kredini kullandıktan sonra kredini dilediğin gibi harcayabilirsin.

Hemen İndir

Paycell'den İhtiyaç Kredisi Nasıl Kullanırım?

T.C. Kimlik Numaranı Gir

İhtiyaç kredisi menüsünden başvuru yapmak istediğin bankayı seçerek, T.C. kimlik numaranı girerek kredi başvurusunda bulun.

Kredi Tutarı ve Taksit Sayısını Belirle

Kredi limitine göre kredi tutarı ve taksit sayısını belirle.

Sözleşmeleri Onayla

Kredi sözleşmelerini onayla.

Kredini Dilediğin Gibi Harca

Paycell kartın ile kredini dilediğin gibi harca.

Sıkça Sorulan Sorular

Öncelikle Paycell uygulamasında Kredi İşlemleri menüsünden “İhtiyaç Kredisi” seçeneğine tıklamalısın. Burada kredi başvurusu yapmak istediğin banka seçeneklerinden birini Fibabanka veya Akbank’ı seçerek, ekrandaki ilgili adımları takip ederek Fibabanka veya Akbank İhtiyaç Kredi’sine başvurabilirsin.

Paycell’den Banka İhtiyaç Kredisi kullanman için bazı minimum ve maksimum değerlere uymalısın. Kullanabileceğin ihtiyaç kredisi tutarı kredi kullanmak istediğin bankanın müşteri bazlı değerlendirmesine göre değişiklik gösterebilir.

Akbank için belirlenen tutar minimum 1.000 TL, maksimum 70.000 TL’dir.

Fibabanka için ise bu tutar minimum 1.000 TL, maksimum 50.000 TL’dir.

Hem Akbank hem Fibabanka krediler için 3, 6, 9, 12, 18, 24, 36 ay vade ile kredini kullanabilirsin.

Bankaya göre vadeler değişiklik gösterebilir.

Akbank Kredi taksitini Akbank Mobil Bankacılık ya da İnternet Bankacılığı kanalına giriş yaparak ya da Akbank Şubelerinden ödeyebilirsin.

Fibabanka Kredi taksitini Fibabanka Mobil Bankacılık ya da İnternet Bankacılığı kanalına giriş yaparak ya da Fibabanka şubelerinden ödeyebilirsin.

Kredi İşlemleri menüsünden “İhtiyaç kredisi” ne tıkladıktan sonra kredi kullanmak istediğin ilgili bankayı seçerek kredi Hesaplama Aracı’na ulaşabilirsin. Kredi Hesaplama Aracı’nda talep ettiğin vade ve kredi tutarı için örnek hesaplamalar yaparak, bu bilgileri görebilirsin.

Paycell’den hem Akbank hem de Fibabanka ihtiyaç kredisi kullanman için herhangi bir belgeye ihtiyacın bulunmuyor.

Paycell’den Fibabanka ihtiyaç kredisine başvurduğunda, Fibabanka müşterisi olarak, online bir şekilde ihtiyaç kredini kullanabilirsin. Fibabanka müşterisi değilsen müşteri olma sürecini tamamlayabilmen için kimlik belgenin yanında olması yeterlidir.

Paycell’den Akbank ihtiyaç kredisine başvurduğunda, Akbank müşterisi olarak, online bir şekilde ihtiyaç kredini kullanabilirsin. Paycell’den yalnızca Akbank müşterileri Akbank ihtiyaç kredisi başvurabilir. Akbank kredi başvurusunda bulunmak istersen öncelikle Akbank müşterisi olup sonrasında Paycell’den Akbank kredi başvurusunda bulunabilirsin.

Hayır, herhangi bir belge ibraz etmene gerek bulunmuyor.

Hayat sigortası banka inisiyatifinde sunulmakta olan bir üründür, Fibabanka’da bu ürün opsiyonel olup, Akbank tarafından sunulmamaktadır.

Hem Fibabanka hem de Akbank kredilerin için dosya masrafı var.

Paycell’den sadece eşit taksitli banka ihtiyaç kredisi sunuluyor. Esnek ödeme planı seçenekleri mevcut değil.

Faiz oranı, kesinti ve masraflar bankalar tarafından belirlenmektedir. Oranlar ve masraflar konusunda değişiklik yapılamamaktadır.

Başvurmuş olduğun ihtiyaç kredisi başvurduğunuz banka tarafından değerlendirilmektedir. Banka kredi değerlendirme politikaları gereği kredi vermeyi uygun bulmadığı müşterilere olumsuz cevap iletebilmektedir. Kredi değerlendirme sonucunun olumsuz olmasının nedeni politika gizliliği nedeni ile banka tarafından paylaşılmamaktadır.

Akbank kredinin sözleşmeleri sistemde kayıtlı olan mail adresine iletilmektedir.

Fibabanka kredinin sözleşmelerine Fibabanka Mobil Bankacılık ya da İnternet Bankacılığı kanalına giriş yaparak “Belgeler” menüsünden ulaşabilirsin.

Evet, ödeyebilirsin.

Fibabanka kredin için Fibabanka Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı kanalından ya da Fibabanka şubelerinden kredi taksit ödemeni gerçekleştirebilirsin.

Akbank kredin için Akbank Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı kanalından ya da Akbank Şubelerinden kredi taksit ödemeni gerçekleştirebilirsin.

Paycell uygulamasından “Kredi İşlemleri” menüsünden yeni bir banka ihtiyaç kredisine başvurabilirsin.

Fibabanka ihtiyaç kredini IBAN’a para transferi ücretini ödeyerek banka hesabına transfer edebilirsin.

Akbank ihtiyaç kredin Akbank vadesiz hesabına ait IBAN’ına yatırılacaktır.

Paycell Kart IBAN’a transfer limitleri ihtiyaç kredisinde geçerli değildir. Paycell kartına yatırılan Fibabanka ihtiyaç kredini tek seferde banka hesabına gönderebilirsin.

Akbank ihtiyaç kredin Akbank vadesiz hesabına ait IBAN’ına yatırılacaktır.

Fibabanka ihtiyaç kredini nakit çekim işlem ücretini ödeyerek ATM’lerden çekebilirsin.

Akbank ihtiyaç kredin Akbank vadesiz hesabına ait IBAN’ına yatırılacaktır.

ATM nakit çekim tutarlarının üst limitleri bankalar tarafından belirlenmektedir, bu tutarlar kapsamında ATM’lerden ihtiyaç kredini çekebilirsin.

Fibabanka Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak Fibabanka kredi taksit tarihini öteleyebilirsin.

Akbank kredinin iptal/erken kapama süreçlerinde standart banka prosedürü geçerlidir. Kredinden cayma durumunda kredin kapanmış sayılmayacak, Akbank Mobil Bankacılık veya Banka’ya bireysel olarak talebini iletmen gerekmektedir. Kredinin kullandırım yapıldığı tarihten kredi kapama tarihine kadar oluşan faiz sorumluluğu krediyi kullanan kişiye aittir.

Fibabanka kredini erken kapatmak için başvuru yaptığın kanalda önce kalan kredi borcunu varsa o tarihe kadar tahsil edilmemiş ana para borcu, faiz, vergi, harç ve benzeri yasal yükümlülükler ile birlikte hesaplanır ve bu miktarın tamamını ödemen durumunda erken kapama yapılır. Erken kapama yapmak istediğinde Fibabanka’ya ait olan İnternet Şubesi, Mobil Bankacılığı, Çağır Merkezi ve Şubelerinden işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

 • Minimum 1.000 TL, maksimum 70.000 TL kredi kullanabilirsin. Kullanabileceğin ihtiyaç kredisi tutarı Bankaların müşteri bazlı değerlendirmesine göre değişiklik gösterebilir.
 • 3, 6, 12, 18, 24 ve 36 ay vade ile kredi kullanabilirsin.
 • Kredi İşlemleri menüsünden “İhtiyaç kredisi” ne tıkladıktan sonra kredi kullanmak istediğin ilgili bankayı seçerek kredi Hesaplama Aracı’na ulaşabilirsin. Kredi Hesaplama Aracı’nda talep ettiğin vade ve kredi tutarı için örnek hesaplamalar yaparak, bu bilgileri görebilirsin.
 • Kredi kullanmak için gelir belgesi ibraz etmene gerek bulunmuyor.
 • Kredi kullanmak için kefile ihtiyacın bulunmuyor.
 • Kredi taksitlerini başvurduğun bankanın Mobil Bankacılık ya da İnternet Bankacılığı kanalına giriş yaparak ya da ilgili bankanın şubelerinden ödeyebilirsin.
 • Fibabanka ihtiyaç kredini IBAN’a para transferi ücretini ödeyerek banka hesabına transfer edebilirsin.
 • Akbank ihtiyaç kredin Akbank vadesiz hesabına ait IBAN’ına yatırılacaktır.
 • Paycell Kart IBAN’a transfer limitleri ihtiyaç kredisinde geçerli değildir. Paycell kartına yatırılan Fibabanka ihtiyaç kredini tek seferde banka hesabına gönderebilirsin.
 • İhtiyaç kredini nakit çekim işlem ücretini ödeyerek ATM’lerden çekebilirsin.
 • ATM nakit çekim tutarlarının üst limitleri bankalar tarafından belirlenmektedir, bu tutarlar kapsamında ATM’lerden ihtiyaç kredini çekebilirsin.
 • İhtiyaç kredisi Fibabanka veya Akbank tarafından verilmekte olup, Paycell kredi başvurusu alınan platformdur.